Rokio

Jaký je význam slova slaboduchý?

Podle mě jde o uzavřeného člověka. který je neprůbojný a je přízemní. Může mít ale průměrné a klidně i nadprůměrné IQ. Dále toho moc nenamluví a mluví za něj jeho činy.

Podle otce je slaboduchý člověk synonymum pro blbce.

Nevíte, kdo má pravdu?

Nejlepší odpověď
marci1

Slaboduchost=hra­niční pásmo mezi oligofrenií a nižší normou inteligence, definované jako mírná duševní zaostalost (IQ 68–85), případně od zanedbání správné výchovy, které může mít za důsledek snížení intelektového výkonu bez organického poškození mozku.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Oligofrenie

Slaboduchý=duševně omezený, zaostalý; svědčící o tom.
https://www.nechy­bujte.cz/slov­nik-soucasne-cestiny/slabo­duch%C3%BD?

Další odpovědi
elkon

Otec má vlastně pravdu. Takový člověk má podprůměrné IQ a moc toho neumí.

Justin1

Podle mě slaboduchý (hloupý, bez nápadu, nepromyšlený, bez výrazné myšlenky) nemusí být jenom člověk, ale třeba i mluvený projev nebo nějaký výtvor (text, film a podobně).

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.