Rokio

Jak je na tom s inteligencí blbec a pitomec? Na které je úrovni?

Jsou na úrovni debila, imbecila, nebo idiota?

Nejlepší odpověď
annas

Něco v archivu.

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-rozdil-mezi-blbcem-a-pitomcem

1. "INTELIGENTNÍ člověk vám prodá ojeté auto tak, že na tom oba vyděláte, PITOMEC vám to auto naboří.

Pitomec Je nevypočitatelný, přináší škodu!.

2. Blbec
"Největší a nejstrašnější ironií života je, že v kterémkoli okamžiku můžeme být hloupí. Všichni se toho bojí a každý je radši svině než blbec. Stará písnička.

Důvod je v tom, že každý blbec je taky svině a že to není nikdy obráceně. Je myslitelná moudrá svině.

Existuje však naopak dobrý blbec? V určitém okamžiku snad, ale život blbce spočívá jen v samých sviňárnách, protože nevědomost ho přivádí do situací, z nichž se nemůže dostat jinak než tím, že porušuje pravidla sociální hry. -Caesare Pavese"

Článek Radima Honzáka, dověděla jsem se, že dne 13. 3. 2021 zemřel. Poslouchala jsem jeho debaty v TV. Čest jeho památce.

https://blog.ak­tualne.cz/blo­gy/radkin-honzak.php?ite­mid=14989

Inteligence se těžko dá měřit.

1. " Blbce rozhodně nelze definovat jen úrovní jeho inteligence. Blbec není člověk slaboduchý ani vyloženě mentálně retardovaný. Pojmy označující stupně mentální retardace mnohdy přešly do obecného povědomí a sami odborníci je přestali používat"

https://psych­ologie.cz/feno­men-lidske-blbosti/

2. "Většina lidí se nechová úplně stabilně: za některých okolností může inteligentní člověk reagovat jako vrták a naopak.

Výjimku tvoří pouze pitomci, kteří patří do kategorie ševců houževnatě se držících svého kopyta. Jejich síla a tím i nesmírná moc spočívá v tom, že racionálního člověka nenapadne, co mohou během okamžiku udělat.

Pitomci zbídačují a rozvracejí celou společnost.

Pravděpodobnost, že určitá se osoba ocitne v kategorii pitomců, je nezávislá na jakýchkoliv dalších charakteristikách této osoby., tedy i na jeho inteligenci" atd.

https://psych­ologie.cz/o-pitomcich/

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.