Kryšpín

Jaký je rozdíl mezi Německem a Českem v preferenci chuti potravin?

Dne 2. 4. 2019 prošla v předsednictvu Evropské komise výjimka o dovozu a rozdílnosti potravin pro Česko z důvodu, že v Česku jsou jiné chutě. Zdroj: zpráva Evropské komise ze dne 2. 4.

Nejlepší odpověď
Drap

To je jen takový mediální blábol, aby se nějak mohlo zdůvodnit, že nadále zůstáváme občany EU druhé kategorie a bude se nadále pokračovat v dovozu méně kvalitních potravin, které by v Německu nikdo nejedl. Toť vše!

Další odpovědi
dr.luha

Absurdní a drzý se jeví argument potravinářských firem,
že mají Východoevropané „jiné chuťové preference".
Reakce zákazníka: „Ano, záleží na chutích. Je přece jasné,
že Němci mají rádi paštiku z masa, a Češi z rozemletých
kopýtek a prasečích rypáků, a za to si rádi připlatí…"

Arne1

Určitě ano, ale zase ne tak že bychom preferovali odpadky.
Málo známé je také to, že i na západním trhu nejsou výrobky totožné. Například Fanta, Rama, Nutela (z těch známých) mají pro každou zemi jiné složení.

orestez

Já uznávám chuť melounů, když je to označeno jako vepřové. Jinak to nevařím.