Avatar uživatele
iwrana

Jaký je postup vrácení řidičáku?

Synovi byl odebraný řidičák na dvanáct měsíců.Dočetla jsem se,že pokud trvala doba zákazu déle než 1 rok musí řidič na přezkoušení odboné způsobilosti.Znamená to,že on na přezkoušení nebude muset jít?A co když den kdy mu ho mají vrátit není uřední den?Prý když si ho půjde vyzvednout třeba jen o jeden den přes rok,už bude muset přezkoušení dělat.
Doplňuji:
Nikkol,v tom odkazu se ale také píše,že přezkoušení,když je odebraný na déle než rok.Na přestupkovém mu ale řekli,že jediná možnost,aby nemusel dělat přezkoušení je,aby požádal o prominutí zbytku trestu.tak jak to teda je,když to nemá na déle než rok,ale na rok?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4062 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
baghira

Řidič, který dosáhl 12 bodů a tudíž pozbyl řidičské oprávnění, je oprávněn požádat o vrácení řidičského oprávnění nejdříve PO UPLYNUTÍ 1 roku ode dne, kdy dosáhl 12 bodů.
Žádost o vrácení řidičského oprávnění podává žadatel písemně u příslušného obecního úřadu. Podmínkou vrácení řidičského oprávnění je prokázání, že se žadatel podrobil přezkoušení z odborné způsobilosti.

Takže přezkoušení ho nejspíš nemine, a to je dobře.

Je potřebné rozlišovat odebrání ŘP po dosažení 12 bodů (nelze žádat o zkrácení), a zákaz řízení uložený soudem (lze požádat o prominutí po polovině lhůty).

Zdroj: http://www.finance.cz/zpravy/f inance/68844-bodovy-system-ane b-12-bodu-a-stop/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nikkol

http://www.autoskolaprochazka. cz/…

Tady je snad dost informací.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
standa

Neúřední dny nemají na případnou povinnost ´přezkoušení´ žádný vliv. Podstatné je zda zákaz řízení trval nebo netrval méně než 12 měsíců.

Pokud bude vyhověno jeho žádosti o zkrácební trestu "na půlku", tak na přezkoušení jít nemusí. V opačném případě ano a je úplně jedno, zda si pro řidičák půjde v pátek nebo v pondělí...

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek