tison

Jakým způsobem a kdy žádat o vrácení řidičského průkazu

Dobrý den.
13.listopadu 2009 jsem přišel o řidičský průkaz kvůli autonehodě s ublížením na zdraví na 12měsíců (u soudu v HB).
Tudíž teď 13.5.2010 bude za mnou polovina trestu, 6 měsíců … chtěl bych se zeptat kdy o ŘP mohu požádat a jestli stačí dopis k soudu volnou formou nebo je potřeba nějak úředně žádat . .. děkuji za odpověď
Doplňuji:
Děkuji všem .. potřebuji řidičák především k práci, pracuji u PČR, tak snad to ukecám :)

Nejlepší odpověď
kropitko

Po uplynutí poloviny doporučeným dopisem.Nebo ještě lepší přímo v podatelně u soudu.

Další odpovědi
standa

Žádost o upuštění od zbytku trestu se podává u toho, kdo rozhodnutí vydal, tzn. u příslušného městského úřadu/magistrátu nebo jako ve vašem případě u SOUDU.

Je nutné sepsat jednoduchou neformální žádost adresovanou výše uvedeným úřadům, ve které bude uveden odkaz na původní rozhodnutí, kterým byl zákaz uložen a současně doporučuji, abyste velmi podrobně uvedl, PROČ by měl soud zbytek trestu odpustit.

Na prominutí zbytku trestu totiž není NÁROK. Takže to záleží (kromě názoru soudu) i na kvalitě argumentů a důkazů, kterými budete chtít soud přesvědčit, že jste se natolik poučil a polepšil, že výkon zbytku trestu není nutný a že jste svým životem prokázal, že lze od trestu lze upustit.

NickD

Jen doplním Standovu odpověď…Před tím,než tuto žádost podáte,musí být zaplacena pokuta,která vám byla uložena.Poté až podejte návrh na prominutí zbytku trestu.Jak již napsal,důležité jsou pouze argumenty pro rozhodnutí.Možná najdete na městském úřadě i slušného úředníka v referátu dopravy(řízení přestupků),který vám bude ochoten poradit.
Hodně štěstí.