milkyman

Odebrání Ř.P

Zastavila mě hlídka PČR ktera mě vzala ŘP s tim že mam zakaz řízení. 1) OD soudu sem měl zakaz který byl po 1.lednu zrušen-nikdo mě nevyzval k odevzdání ŘP.2)magistrat mě pred rokem a pul vyzval abych doložil zdravotní zpusobilost,musel jsem dělat psychotesty které jsem udelal,vse poslal obvodní lekař na magistrat.Když jsem se byl ted ma magistratu informovat bylo mi zděleno ze jsem nebyl zdravotně zpus.ja že to není možné že lékař jim zpravu již dávno zaslal–ano zaslal ale ne na formuláři který urednice vyžaduje.Bylo mi tedy zděleno že budu mít problém, prestupková komise né-li soud.Nikdy sem nebyl nikym vyzván k odevzdáníŘP o formulaři měl vedet prý doktor.Podle mého jsem nevinný.Prosim poradte dekuji M.

Nejlepší odpověď
standa

V tuto chvíli nemůžete dělat téměř*) nic, počkejte až bude pozván na správní řízení a zde uplatněte všechny zmiňované i nezmiňované argumenty na svoji obhajobu.

Pokud správní orgán i přes vaší argumentaci potvrdí, že jste nebyl oprávněn řídit, ODVOLEJTE SE.

Pak ale doporučuji svěřit se do ´péče´ advokáta.

*) teoreticky byste mohl být aktivní Vy a podat žalobu na neoprávněné odebrání ŘP, ale určitě byste si tímto „v čase“ nepomohl…, takže vyčkejte na výzvu správního orgánu.