Avatar uživatele
anonym

Odebraný řidičák

Příteli byl odebrán řidičák,pak ho chytli a za maření úředního výkonu dostal veřejno prospěšné práce,týká se ho ta "amnestie"taky?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5296 dny Sledovat NahlásitOdpovědi
Avatar uživatele
standa

Trestný čin ´maření výkonu…´ je i v novém trestním zákoníku a takto nízký trest „veřejně prospěšné práce“ se určitě nebude zkracovat natož rušit…

Je mi líto.


Ještě bych doplnil, že ve ´vašem´ případě mohlo dojít i ke spáchání trestného činu ´řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění´, které je podle stávajícího zákona trestným činem, ale od Nového roku to již trestný čin nebude.

Nevím jak ve vašem případě soud tuto okolnost posoudil, ale protože píšete jen o „maření výkonu…“, tak podle mého názoru platí to, co jsem psal výše.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lemra@lina

Doufám, že se ho amnestie netýká!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Jana5678

Já si myslím, že od patnácti si můžete udělat řidičský průkaz na moped do 50 ccm a od šestnácti je možné ho získat na motocykl do 125 ccm. Já jsem si dělala řidičák na motorku v osmnácti a na auto až později. Nedávno jsem si nechala zrekonstruovat moji garáž a udělat si asfaltovou cestu k domu. Proto jsem si na internetových stránkách https://www.do­pravniznaceni­.com/ pořídila zábranou reflexní fólii, aby mi někdo nevjel na nedokončenou cestu.

Nový příspěvek