jura.

Chci se zeptat kdyz mam odebrany ridicak na 1 rok a je ta amnestie tyka se to i mě?

Nejlepší odpověď
brillant

na zákaz činnosti se nevztahuje

Další odpovědi
tom004

prostuduj si koho se týká, i všichni ostatní, ať se pořád neopakujete.

http://www.klau­s.cz/clanky/3266

anonym

Na netu jsem k této amnestii našla jenom toto:

Na jaké tresty se bude vztahovat amnestie

  • nepodmíněné tresty do jednoho roku
  • zbytky trestů pro osoby nad 75 let, pokud nebyl trest vyšší než 10 let
  • dosud neskončená stíhání, táhnoucí se déle než osm let se sazbou do 10 let
  • zbytky trestů pro osoby nad 70 let, pokud nebyl trest vyšší než 36 měsíců
  • podmíněné tresty, které nepřesahují dva roky
  • nevykonané tresty obecně prospěšných prací a domácího vězení
  • nesmí se jednat o násilné trestné činy
  • omilostněný nesmí být recidivista odsouzený v posledních pěti letech za jiný trestný čin

Podle uvedených podmínek by se tedy amnestie neměla týkat ani Dary Rolins. Takže bude třeba počkat na konkrétnější podmínky.

sio

Prostudovat si to nestačí, i odborníci mají různé výklady a neshodnou se. Zkuste se podívat sem : http://www.trestni-rizeni.com/vyklad-pojmu/amnestie-z-1-1-2013-vyklad
Ovšem ŘP se to týkat nebude.