gabcio

jake je moznost a co delat v tom pripade

dobry den ja se chci septat jestli se vztahuje amnestie na to ze nemohli najit meho pritele a papir se soudu prevzala jeho pritelkyne kde bylo uvedeno ze ma vykonat verejnoprospesne prace ktere nevykonal,nakolik mu zadnej papir nedala ale podepsana je jeho druzka.muze ich vykonat ted nebo od roku 2004 mu to nemohli dorucit az ted .dekuji
Doplňuji:
Dobry den.Jo dekuji Vam za odpověd.Ale on si to neprebral osobne ale přebrala mu jeho družka kde je podepsana ale ona mu nic nedala a on už s ni neni takych 6let. Co v takem připade se udeje .Manžel se im aj ohlasil že jak přijede tak se hned ozve ,no doufam že to neskonči zle,kdyby měl papir tak ty prace vykona to je jasny ale ted de o to či mu to umožní ak si to neprevzal sam a to tom ani nevědel.dekuji­.Hezky den

Odpovědi
standa

Jedná se o dvě samostatná témata:

1. problematika doručení písemnosti od soudu

  • soud si velmi dobře hlídá důvody proč zásilka byla/nebyla adresátem přijmuta
  • jsem si téměř jist, že ona písemnost (nebo-li rozsudek) je pravomocný, protože účinky doručení nastaly, přestože adresát zásilku nepřevzal osobně

2. problematika účinnosti novely trestního zákoníku na spáchané trestné činy

  • z vaší otázky není zřejmé za jaký trestný čin byly uloženy ty veřejněprospěšné práce, takže není možné dovodit, zda se na tento trestný čin ´amnestie´ vztahuje
  • co je ale velmi pravděpodobné, že přítel ´vyfasuje´ trest za nový trestný čin, a to maření výkonu úředního rozhodnutí tím, že nevykonal ve stanovené lhůtě ty prospěšné práce

Doporučte příteli, aby tyto práce co nejdříve vykonal a pak nechť učiní přesně to, co je v rozsudku uvedeno pro případ, že „práce“ budou splněny.