bobik

odebrani ridicaku

v loni mi odebrali ridicak za body a po pul roku mě chytli bez ridičaku vztahuje se na mne amnestie
Doplňuji:
odebrani ridicaku za hodini v opilosty

Odpovědi
standa

VZTAHUJE, ale jen částečně.

Dopustil jste se dvou trestných činů:

  1. řízení bez řidičského průkazu ( §180d)
  2. maření výkonu úředního rozhodnutí (§ 171)

Ten první trestný čin byl ke dni 1.1.2010 zrušen (včetně trestu), ale bude nahrazen PŘESTUPKEM včetně trestů (pokuta + zákaz řízení)

Ten druhý trestný čin nebyl zrušen a trest (zákaz řízení) zůstává.

Takže nejspíš vám sníží trest (podmínku nebo finanční postih) za ten zrušený trestný čin, ale za ´nový´ přestupek dostane nový finanční trest + možná i zákaz řízení.