Skinn3r

Jaký byl vas duvod rozchodu/rozvodu do dvou let ?

Pisu naschval do dvou let protoze podobny otazky uz tu sou ale ja mam na mysli primo tuto skupinu do dvou let co bylo vasim duvodem od ty doby co jste se vzali nebo spolu zacli chodit .

Nejlepší odpověď
anonym

Potřebuješ-li to vědět, tak chorobně záletnická povaha manžela. Co nevylezlo na strom, tomu nedal pokoj. Nebylo to sice do dvou let, ale do tří. Myslíš si, že je dobré se v tom zpětně hrabat? Není lepší vzít si z toho ponaučení a jít dál? Obecně vzato se vztahy rozpadají proto, že nikdy nemůže být nikdo připravený na všechno. Je někde hranice, za kterou se jít nedá, a potom je třeba začít jinak, jinde, s jiným partnerem.

Další odpovědi
Sůwa

Dnes už to napsat můžu, protože je to dávno promlčené a pamětníci již nežijí. Poprvé jsem se vdala vlastně jen proto, abych byla aspoň jednou vdaná a už s přesvědčením, že to není vztah na celý život. Jenže tenkrát nebylo možné žít jen tak „na hromádce“ ve věku cca 20 let a když se holka do 25 let nevdala, byla považována za divnou. Tak jsem to řešila dočasným manželstvím. Když se začala projevovat rozdílnost zájmů a povah, byl to signál k rozchodu. Partner byl starší o 14 let, už jednou rozvedený a po rozvodu se mnou se ještě 3× oženil, ale rozešli jsme se celkem v dobrém. Nelituji toho, bylo to velice poučné pro další život.

Damiana

Mě osobně se to netýká, ale z praxe vím, že často se rozvádějí ti, z nichž si jeden najde někoho jiného. Znám i takový případ, kdy partner si osvojil partnerčino dítě a dva měsíce po svatbě již měl „šíleně zabouchnutý“ novou partnerku. Pak se rozvedli,
žena se s ním tahala o alimenty, které se mu teď na cizí dítě pochopitelně nechtělo platit.
Nepřekonatelný rozdíl je alkohol, ke kterému se obvykle přidá i násilí. Bohužel tyto dvě věci jsou kupodivu tolerovány dost dlouho, ne jen dva roky, ale dlouhá léta. Je hodně žen (ale i mužů!), kteří po hrůzostrašné noci ráno uvěří v nápravu agresivního opilce.

Po dvou letech je vztah stále ještě v jisté fázi zamilovanosti, kdy se ukáže, zda přeroste ve skutečné partnerství či šlo pouze o zaláskování. Není však ještě tak pevný, aby nemohlo dojít k jeho rychlému rozbití. Zpravidla právě v tomto období dochází k prvním krizím a zkouškám vztahu.
Proto nejčastějším dů­vodem k rozchodu v dnešní době bývají zejména situace, se kterými partneři sice počítali předem, ale ony jaksi vygradovaly – třeba děti z předchozích vztahů, nedořešená minulost, finanční náročnost jednoho z partnerů nebo pohledávky.
Někdy to bývají i zcela sobecké věci: jako nemoc, ztráta zaměstnání – zde dochází naplnění onoho V dobrém i ve zlém!

hanulka11

Myslím, že když si lidé přestanou rozumět nemá cenu vztah udržovat a čekat, že se to zlepší.....

já to neznám …z mé zkušenosti -jsme spolu 38 let + 5 let před svatbou ,takže v tomto neporadím…

Drap

Nebyly žádné důvody. Nerozešel jsem se, ani nerozvedl.

aramah

Nedá se mluvit o lásce.
Jinak to neznám,ale ten důvod proč se někdo po dvou roce rozvede, by mne zajímal.

Makina

Žádný takový rozchod jsem nezažila v 16ti letech jsem se zamilovala do své v podstatě první lásky a jsem spolu doteď, a to už je rovných 10 let. Ale důvodů samozřejmě může být mnoho, myslím, že mezi ně patří hlavně nový partner, možná i dluhy, někdy i takové záležitosti jako alkohol atd. pak zjištění, že to vlastně není úplně pravé ořechové a nemá cenu to déle jak 2 roky udržovat…důvodu je samozřejmě spousta a ty důvody jsou asi jiné i podle věku…čtrnáctiletá holka se bude rozcházet proto, protože vlastně ten druhý kluk ze třídy je ještě o něco krásnější než ten se kterým chodila ještě před tím současným…zatímco starší žena se s mužem rozejde třeba kvůli dětem, násilí atd.

uznevim8

To co píše >suwa< je s menšími odchylkami i můj případ.
Jako holka ze vsi jsem na té vsi byla divná, když jsem v 18 nebyla vdaná, a tak (abych nebyla moc divná), jsem se radši vdala, aby byl na všech frontách klid.
Průšvih byl, když jsme se po 2 letech rozvedli, to už jsem byla divná, naše rodina přišla do řečí, jak mě rodiče špatně vychovali, jojo.
A důvod rozvodu? Vzájemný nesnesitelný odpor. Zaplaťpánbů, že to je za mnou.