LUC007

S MANŽELEM SI VUBEC NEROZUMIM

S MANŽELEM SI VUBEC NEROZUMIM ANI NEVIM PROČ TO TAK JE. HODNĚ NAD TÍM PŘEMYŠLÍM, NĚKDY CELÝ DEN.A NEDOKAŽU POCHOPIT PROČ SI NEROZUMIME.A NĚKDY SI MYSLIM ŽE NAŠ VZTAH BYCH MĚLA UKONČIT.ON ZROVNA NENÍ ŽADNY SVATOUŠEK.HODNĚ MĚ MRZÍ ŽE NENÍ TO CO BYVALO JAK JSME SPOLU ZAČALY CHODIT A PAK JSME SE VZALI A PO SVATBĚ SE NAM NARODILA DCERA.ZNAME SE OD MALIČKA. DOKONCE JAKO DĚTI JSME SPOLU CHODILI DO MATEŘSKÉ ŠKOLKY.ALE NEVYRUSTALI JSME SPOLU CELE DĚTSTVI.SETKALI JSME SE NA PRAZDNINACH U BABIČKY A UŽ TO ZAČALO.STALO SE I TO ŽE MI BYL NEVĚRNY A NIKDY MU TO NEZAPOMENU.HODNĚ SE HADAME, NEVICHÁZÍME SPOLU.NEMUŽEM ANI SPOLU BYT CELY DEN.NĚKDY SI NAJDE VYMLUVU ŽE NĚCO MA V PLANU.SVOJE ZALIBI POŘAD JEN TO ALE MI JSME VŽDICKY NA DRUHÉM MISTĚ VE VŠEM.ANI NEVIM PROČ SNIM SEM.HODNĚ JSEM KOUKALA NA TO ŽE NAŠE DCERA NEBUDE MÍT SVÉHO TATU VŽDICKY JSEM KOUKALA JE NA TO ABY HO MĚLA.ALE NEJSEM SI JISTA JESTLI MI ZA TO STOJÍ ABY NAŠE DITĚ MĚLO TATU, KDYŽ NAM TO SPOLU NEKLAPE.MÁ NĚKDO TAKOVY PODOBNY PŘIBĚH ŽIVOTA TAK JAKO JA?MUŽETE MI NĚKDO NAPSAT VAŠE ZKUŠENOSTI?
Doplňuji:
A JEŠTĚ PO MĚ MANŽEL CHCE MIT DRUHE DÍTĚ A JA SE VŠELJAK BRANIM.JÁ BYCH HO I CHTĚLA MIT JEN KDYBY BYLO VŠECHNO MEZI NAMI DOBRY. POŘAD MI ŘÍKA ŽE NA NĚJ JEN ŽARLIM.ALE ON SI VUBEC NEUVĚDOMUJE ŽE SE MU DALA DVAKRAT ŠANCI ABY TO NAPRAVIL.MĚLA JSEM I ŽADOST O ROZVODU A ON SE VRATIL A PŘEMLUVIL MĚ A STAHLA JSEM TO.NEVÍM CO DAL FAKT NEVIM.JA NEVÍM ALE JA SI NEMUŽU POMOCT.ON MI ŘIKA ŽE KDYBY SEMNOU NECHTĚL BYT TAK BY SEMNOU NEBYL.JENŽE JA SEM V NĚM ZTRATILA DUVĚRU VE VŠEM.

Nejlepší odpověď
BEAES

Vím, že pokud vztah nefunguje je to zlé a člověk se moc trápí, protože, lásku, pohlazení a pomazlení potřebuje každý. Doporučuji si to dobře rozmyslet, protože být sama na vše nebude žádný med, obzvláště v této době. Zkuste si s dcerkou najít také nějaké zájmy, choďte za kámoškami s dcerou a odreagujte se, jak se oteplí bude hodně možností a třeba zjistíte po čase, že to není až tak špatné vidět se s manželem až k večeru, nebo o víkendech.
Pokud by jste volila rozchod, tak si vše dobře promyslete, jestli to vše sama zvládnete a ustojíte, pokud už teď jste na vše sama a manžel s ničím opravdu nepomáhá, tak bych asi volila rozchod, nebylo by co ztratit, ale počítejte s tím, že vám manžel může dělat problémy /finance, dítě atd./ a opravdu to nebude lehké!

Další odpovědi
anonym

jenom jsem tu vaší otázku otevřel a jak jsem viděl ten Caps Lock,tak jsem věděl,že je zle,protože tomu se říká internetové křičení,je na tom vidět jak jste nešťastná,jestli je to tak jak píšete,tak to opravdu nemá jiné řešení,než jít od sebe,čím déle to bude trvat,tak na tom budete hůře a hůře,věřte mi,vím o čem mluvím,držím palce.

Nuk nuk

Víte, pokud byste si „jen“ nerozuměli a „jen“ by se Vám zdálo, že jste takový doplněk k práci a zájmům, jsem přesvědčená, že by Váš vztah bylo možné zachránit. Možná by stačil rozhovor, pokus o nalezení něčeho spoelčného atd. Ono často neporzumění a to vše,co popisujete, může pramenit z pouhého rozdílu mezi mužským a ženským způsobem mzšlení a pak opravdu stačí pochopit, alespoň částečně, jak ten druhý uvažuje a je napůl vyhráno.
Jenže vy jste zmínila tu nešťastnou NEVĚRU. Mám obavy, že ta v celém Vašem vztahu hraje důležitou roli. Nevěra není moc dobrý vklad do manželství. Způsobuje ztrátu důvěry a Vám by možná tolik nevadilo, kdyby se Vám manžel věnoval tak málo, kdybyste mu mohla věřit, že Vás i nadále nepodvádí.
Zkuste přemýšlet sama – Má smysl žít s člověkem, kterému nedůvěřujete? Který Vám neustále dává příčinu, abyste mu nevěřila? Rozvod je bolestivý, radikální a nepříjemný krok. Já jej vždycky považuji až za to nejposlednější řešení prolémů mezi manželi. Ale jsou páry, kde prostě jiné řešení neexistuje.

ReHu

Přesnou situaci můžete posoudit jen a pouze vy. Takové ty jemné pavučinky souvislostí nemůže cizí člověk posoudit.
Obecně si ale myslím, že zůstávat v nefuknčním vztahu jen kvůli dětem, je zcela krajní řešení, protože děti stejně nesrovnalosti vycítí.
Je tu také možnost, že časem navážete pěkný kamarádský vztah s nějakým mužem, který vám posléze může být i parnerem a oporou a rodina bude fungovat tak, jak má v jiném složení.
Osobně nejsem zastáncem radikálních řešení, vím, že to je velice těžké. Sama jsem se odhodlávala o opuštění partnera několik let. Zůstávala a trápila se v nefunkčním vztahu několik let jen proto, že jsem se obávala být sama. Teď již sama jsem, nemám to lehké, ale jsem klidnější a celkově spokojenější.