novoluk

Jak řešíte jako nekuřák kouření svého partnera?

Doplňuji:
Vyřešil jste někdo toto nedorozumění aniž by to skončilo rozvodem nebo rezignací nad tímto zlozvykem?

Nejlepší odpověď
ladaadal

Proč by to někdo řešil? Kouří-li pri seznámení, není co řešit a pokud ti to vadí, nevybírej si kuřáky.
Doplňuji:
Stále jsi neprozradil, proč to řešíš. Partner začal kouřit až poté, co jste se vzali? Pokud ne, proč ti to dříve nevadilo?

Další odpovědi
anonym

rozvodem a další kuřáky nebrat
Doplňuji:
Ty si děláš brejle… Odkdy je zlozvyk kouření „nedorozuměním“? To spíš vztah kuřáka s nekuřákem je nedopatření.

iceT

Tak pokud máš takové plány jaké máš,tak jedinou možností je se s přítelkyní rozejít,pokud tedy nechceš a nehodláš akceptovat pach cigaretového kouře.Ten kouř bude cítit vždy a ty jako nekuřák to vždy poznáš.Ono s kuřákama je to skoro stejné jako s alkoholikama­.Nepřestanou sa­mi.

rotvik

jsem kurak a moje partnerka a matka meho ditete to toleruje. Ale,…
samozrejme nekourim v dome, jen venku a vetsinou tak, aby me nikdo nevidel, neni to po tajmu, ale je mi to hloupe, hlavne nema cenu rikat, ja nekouril, to je blbost. Nekourim pred ditetem, proste si jdu zakourit ven. Saty nechavam vetsinou na balkone, aby vysmradly. Jinak nevim

redy

A proč se říká láska hory přenáší?
Moje babča vživotě nekouřila a můj děda celej život,
nikdy mu to nezakazovala každej máme něco, někdo smrdí jako kůň(kůň promine) i když nekouří, zněkoho čpí chlast, někomu smrděj nohy a můžu pokračovat.
Ale je to taková móda, prostě moderní je nekouřit. Takže nekuřákům držím palce ať vydržej a kuřáci no, my si to ještě rozmyslíme co stím uděláme :)

Nuk nuk

Žádný nekuřák se nikdy nestal mým partnerem.

Doplňuji:
Pardon, chtěla jsem napsat „žádný kuřák“

mosoj

Takový případ u mně nemůže nastat. Kuřáka bych za partnera nechtěl.

Rocker

Manželka kouří,já jsem před rokem a půl přestal.Nijak to neřešíme,doma kouří v kuchyni u otevřenýho okna.

marek953

Já jsem kouřil 5 let (od 18 do 23) a přestal jsem ze dne na den. Věděl jsem, že je to špatné, že mi to škodí a nic nedává a že to leze do peněz. Ke konci jsem kouřil skoro krabičku denně.

Píšu to proto, abys věděl, že přestat určitě jde i když to bylo těžké. Jestli nechceš, aby kouřila, tak s ní o tom mluv rozumně – zmiň objektivní nevýhody (peníze a zdraví) a pak to, že tobě to smrdí. Pokud spolu chcete vydržet, měli byste se na tom umět domluvit a ona by měla ustoupit, protože tohle je případ, kde každý rozumný člověk ví, že ty máš pravdu. Teď si vem, až se budete „hádat“ o něčem, kde nebude tak zřejmé kdo z vás má pravdu. Zase ustoupíš?

Funna

klasika…nic nového pod sluncem…nekuřáci jsou jako obvykle netolerantní a jejich jediné řešení je nikdy si takovým vyvrhelem nic nezačít a absolutně to netolerovat…jen­že…pokud se zamiluješ, takové „drobnosti“ jako kouření obvykle ze začátku nevadí…pak růžové brýle odpadnou a začnou se hledat na partnerovi chyby…jenže ruku na srdce…copak existuje jedinec, co je úplně dokonalý a nic se mu nedá vytknout?…to samé může chtít partner po tobě …takže pokud ti kouření nepřekonatelně, ale opravdu nepřekonatelně vadí, tak nezbývá než si s ním o tom vážně promluvit a domluvit si nějaká pravidla, hlavně nekouření doma a zeptej se partnera, co mu vadí na tobě a pokus se to den ze dne změnit, ať je to fér…v každém případě dávat ultimátum já, nebo cigarety je nesmysl…to se možná dozvíš něco, co nechceš slyšet…ono totiž říct „přestaň s tím“ je strašně jednoduché, ale strašně strašně se to plní…

pan Psax

Svým nekuřáctvím motivuji manželku.
Jinak se koukám, jak je většina uživatelů tolerantních. :)

novoluk

ladaadal: začala kouřit až posléze. Proto mi to vadí.

novoluk

Je tu někdi, kdo tohle nedorozumění vyřešil ve svém vztahu, nebo to vždy končí rozchodem/rozvodem nebo podřízením se kuřákovi?

novoluk

Vadí mi to fest. Jednak si ničí zdraví a kdo ji má pak líbat když je cítít. Řešili jsme to několikrát a vždy to bylo o tom, že toho nechá, ale nic se nezměnilo, jen to víc tajila. Když jsme to řešili naposledy, tak mi řekla. „To snad čekáš, že se ti budu omlouvat do nekonečna?“ A dnes ráno když přišla z noční zase smrděla

arygnoc

možno zažala fajčiť, lebo vie , že ti to vadí a naznačuje:
Vypadni!

Spoločný život je totiž aj o vzájomnej tolerancii.
Bohvie, aké chyby máš ty.

anonym

Tak jí to tak ale řekni. Žádné okolky a vybal to tak, jak to je – smrdíš mi a je mi to odporné. Nad tím už by se partnerka zamyslet měla. Kouření nepomůže tajit. Je tím načichlý celý organizmus, jinak čpí pot, jinak je cítit kůže i vlasy.

redy

Nejsi nějakej háklivej?
Tak se rozejděte a budete voba šťastný no ne?

Já taky hulím a kdyby mi kluk řek přestaň,tak okamžitě přestanu ale sním..Taky mu neberu pivo který mi smrdí ale sou různý možnosti jak eliminovat vůně nebo jestli chceš tak smrady

novoluk

Díky za tvou odpověď, chtěl jsem taky šlyšet názor od kuřačky. Rozejít se s ní nechci a tak háklivej zase nejsem. Dokážu překousnout ledacos, ale tohle je pro mě problém. Mám nějaký hodnoty a nedokážu se přes to přenést. Nejvíc mě na tom zraňuje, že to tají. Pak jsme oba za hlupáky když se to provalí

arygnoc

Musíš svoje hodnoty prehodnotiť.

novoluk

Sice máte všichni pravdu, ale ona začala kouřit až později, bavili jsme se o tom, že mi to vadí protože to zní cítím. Ona řekla, že toho nechá a teď kouří za mými zády s kamarádkami a všichni dělají, že se nic neděje.

redy

Máš dvě možnosti: nestojí ti za to uteč, stojí ti za to dej ji čas, třeba tě má natolik ráda že skončí s kouřením i když máš proti sobě silnýho protivníka ---- cigára :(

novoluk

Je to tak napůl. Stojí mi za to, ale už teď čekám dlouho. Chtěla by založit rodinu a já taky, ale pokud bude kouřit nadále tak se může s plánem založit rodinu semnou rozloučit. Úplně pěním když vidím maminky na procházce s kočárkem nebo větším mimčem a u toho hulej

ladaadal

Tohle docela chápu. Sám jsem silný kuřák, ale tohle mi taky vadí.

redy

Tojo těhotný ženy a cigáro je fakt hnusný :(
Nemáš to lehký ale držím palce :)

novoluk

Díky, potřebuju se z toho trochu vypovídat a načerpat jiný pohledy.

redy

Ještě mě napadlo jestli ses ji zeptal proč začala kouřit,třeba má nějakej problém o kterým nemáš ani páru. Nějakej důvod tam určitě je,není puberťák aby začala jen tak

ladaadal

To je jiná, pokud začala až poté, co jste spolu žili. Pak by se dalo říct jen jedno – buť tě má ráda natolik, že přestane, nebo ty ji máš rád natolik, že ti to nevadí. Tajení zrovna tohoto zlozvyku vykazuje i něco o nátuře tvé vyvolené, ale to je tvoje věc. Tak se drž.

redy

:)

anonym

můj exmanžel mi takhle „vyrobil“ alergii a v návaznosti na něj astma
První, kdo mi řekl, že bych se měla rozvést, byl právě alergolog (a to zdaleka neznal celé poztadí mých problémů).
Pokud Ti to vadí, bude jenom hůř.

arygnoc

bez urážky:
príroda je múdra. eliminuje nežiadúce.

tých alergií pravdepodobne máte viac („a to zdaleka neznal celé poztadí mých problémů“), takže alergiu nezvaľujte na manžela a jeho fajčenie už vôbec nie.

žijete vďaka „civilizácii“, pokiaľ by jej nebolo, neprežila by ste.

neberte príspevok osobne, jedná sa o všeobecný problém, ktorý degeneruje ľudstvo – zachraňujeme geneticky „nezdravých“ a tí sa ďalej rozmnožujú.
Stačí sa pozrieť okolo seba – chlapi nemajú spermie, normálna gravidita snáď už ani neexistuje, samé rizikové tehotenstvo, každý druhý je alergik, čím ďalej tým viac postihnutých detí sa rodí (a detí celkom ale menej) – spejeme do záhuby, lebo sa chceme hrať na bohov.

takže miesto rozhorčenia by ste mala byť vďačná (a samozrejme nie iba vy), že žijete.

Upozorňujem, neberte to osobne.

anonym

bez urážky, arygnocu, veškeré mé zdravotní problémy má na svědomí můj ex. Takže napsáno to bylo správně a nesprávné je, když ty se pokoušíš dělat za druhé závěry.
Vím že jsi kuřák a neberu ti to. Tak mi laskavě ty dopřej možnost kuřáky nemilovat.

arygnoc

rešpektujem „nemilovanie“ fajčiarov (kuřákov), tiež existujú ľudia, ktorých práve nemusím (ešte keď som chodieval MHD. tak ma napínalo na vracanie z kokteilu kozmetiky (?), čo na seba dokázali ženské naplácať, napr.).

ale vráťme sa k téme:

zvaľovať zdravotné problémy na jeden druh užívateľov niečoho je zjednodušenie (čo, priam ignorácia!) skutočnosti, že proste problém nie je v okolí, ale vo vás.
vy ste prehliadla ideu mojej myšlienky (vôbec ma nezaujíma váš zdravotný zdrav, ako ani to, komu za to kladiete vinu [prečo nie modrookému dievčatku zo susedstva, ale manželovi? myslím, že váš „zdravotný“ problém <v tomto prípade> je skôr psychického rázu, ale nie o tom je debata>]), totiž to, že ignorujeme prírodný výber a usmerňujeme ho ku prežívaniu tých, ktorí by normálne neprežili.

a to je ten problém.

to, že sme si vytvorili životné prostredie, aké je (smog, a to aj aj ten elektromagnetický, rizikové faktory včítane fajčenia, freónov, hormónov, obezity, neplodnosti, …), je iba ďalší selektívny faktor v EVOLÚCII.
to, že sa snažíme NAPRAVIŤ akési krivdy na životnom prostredí tým, že zachraňujeme tých, ktorí by inak neprežili (prírodný výber), je obludná chyba, ktorá sa už dnes začína populácii vypomstievať – a o tom hovorím, tam je problém! (a nie v tom, že vy máte alergiu na manžela).

Keď sa nám podarí zmeniť svoje životné prostredie tak, aby mal prírodný výber jednoduchšiu cestu, možno to bude inak.
ale spoliehať sa na stabilitu životného prostredia či živočíšneho druhu (lebo tým sme) je ilúzia, ktorú práve evolúcia vyvracia.

a tá si do svojho procesu rýpať nenechá, nech sa nám to zdá akokoľvek nehumánne.

a o tom to je. (a nie napr. o fajčiaroch a akomsi nezmyselnom boji proti nim)

arygnoc

zjednodušene:

ocko, ten príspevok vôbec nebol smerovaný ako pokus o komentovanie vašich problémov, ale ako pokus o globálny pohľad na to, že niečo nie je správne, že niečo nie je v poriadku (konkrétne napr. vo vašom prípade s alergiami) – ale nie z pohľadu jedinca, ale z pohľadu vývoja druhu.

anonym

Pominu tvůj předchozí příspěvek, protože ten má s věcným přístupem asi tak málo společného jako vejce s pudinkem. Je útočný a zlý. A tohle ti vracet nebudu.
Mám ověřeno ze svého okolí, že bezohledný a netolerantní kuřák není pro manželské soužití žádnou výhrou. Funguje to, když manželé kouří oba ( a to si ještě většinou vytýkají, kdo kouří víc). Odpověděla jsem na dotaz tazatele, jak jsem se s problémem kuřáka vypořádala já a nevidím nejmenší důvod, proč bych to měla probírat s tebou. Pokud si chceš pokecat, tak můžeš, ale interní poštou. Rozebírat tvoje připomínky rozhodně nebudu. Pokud se ti nelíbí, že mám s kuřáky špatné zkušenosti, nic proti tomu nemám. Mně se naopak nelíbí, když míjím kuřáka s cigaretou v ruce. Ale na rozdíl od tebe ho kvůli tomu nebudu napadat.
Srovnej si v hlavě, proč na Odpovědi.cz chodíš. Já rozhodně ne proto, abych se tu s tebou hádala. K tomu mne tu nepřinutí nikdo.
Takže zjednodušeně ode mne: každý máme právo na svůj názor a na své zkušenosti.

arygnoc

určite, súhlasím.
preto nechápem, prečo ste vzťahovačná – tak isto som povedal iba svoj názor.

o netolerancii skutočne môžeme diskutovať – i vnútornou poštou, pretože (a to už mimo tému) – netolerantní sú nefajčiari, mne totiž nevadí, že nefajčia.

Ad osobný problém:
nepoznám pozadie vašej traumy (vy vs manžel a jeho fajčenie) a popravde, ani ma to nezaujíma, je to VÁŠ problém a je vaša vec, ako ho riešite. Výhrady mám iba za paušalizáciu: za všechno může můj exmanžel (ale, priznávam, skutočne to môže byť taký diabol, že máte pravdu), pretože predpokladám, že sa jedná o klasický vzťah ku expartnerovi (všetkému je na vine on, môže i za vyhynutie dinosaurov!), ktorý každý psychiater klasifikuje ako patologický (je to prejav nedospelej osobnosti).
Ale, to je iba môj názor a vôbec nemienim rozoberať vaše problémy, lebo, tam sa určite nezhodneme (viď predošlé slová) a je to vec, ktorú buď zvládnete alebo nie. a tam vám, keď to nebude zvládať sama, pomôže iba odborník. Takže túto tému by som ďalej nerozoberal, venujte sa teda téme.

anonym

Když někdo řekne, že něco „nerozebírá“, tak to většinou nerozebírá.
Arygnocu, kdysi jsi tu vyletěl jako čert z krabičky, opravdu zralý na psychiaytra a zde na ban. Tehdy jsem to okamžitě smazala a napsala adminovi, aby to posuzoval v širších souvislostech. Myslím si, že ban ti nedal. Tak takhle postupují ti, které tu hodláš pranýřovat, proltože nemají rádi kuřáky. Vzpamatuj se a pokud nechceš, abych litovala svého jednání s půlročním zpožděním, tak se přestaň vrtat ve svých psychotických myšlenkách. Je ti opravdu houby do mého vztahu ke kuřákům, k exmanželovi a ke všemu ostatnímu. Nic o mně a o mém životě nevíš a já nemám v úmyslu to něm s nikým na odpovědích diskutovat. V tomto směru respektoval mé hranice i Dr.Axl, ay toho považuji za přítele. Nauč se ovládat své ničím nepodložené myšlenky a koukej se konečně vzpamatovat.
Toto je má poslední odpověď. Pokud ti to ještě nestačí, tak požádám admina o smazání diskuze.
Nebudu na nesmyslné téma, kdy se cítíš být ty dotčený tím, že já mám alergii na cigaretový kouř, dále zabývat. Mám k řešení opravdu hodnotnější témata než tvou dotčenost.

arygnoc

súhlasím so zmazaním diskusie.