iwetax

Proč říká , že jsem „stará“?

Je mi 23let a mímu příteli 31let. Já o něm vždy mluvim slušně a když něco o něm říkam v jeho nepřítomnosti ,tak o něm mluvim jeho jménem nebo říkam „můj přítel“. Dnes jsem mího přítele slyšela v rozhovoru s kamarádem na chodbě , když si mysleli , že spím. Jak říká kamarádovy „hele stará spí, a co tvoje stará? " Tak já jdu než se stará vzbudí“

Myslela jsem si , že mám s přítelem hezký vztah, taď si ale nekmyslím. Jsem strašně naštvaná a zklamaná , že o mě takhle mluví. Já bych todle o něm nikdy neřekla.

Nejlepší odpověď
quentos

jednoznačná známka toho, že si vašeho vztahu dostatečně neváží… dal bych mu čočku, že by se z toho podělal

Další odpovědi
bond73

Nejprve vas musim uklidnit,to co o vas povedel vas pritel,je v nasich muzskych kruzich ,zcela bezne,a urcite neminil,ze jste ,,stara,, ,jakoze vekem,ale spise by vas to melo potesit,jelikoz kdyz chlap rekne o zene,ze je jeho stara, znamena to,jako by jste byla jeho manzelka -,, je to proste moje stara,, , chapete to.Vite,cestina je posuzovana,jakozto dokonaly jazyk a asi i je, dokonala,ale zde, v tomto terminu ,zcela zkolabovala,jelikoz slovo stara , znamena pro zenu nemilou skutecnost a vnima ji svym pohledem,ale ,jak uz jsem se zminil,neni to nic cim by vas chtel vas pritel hanit.Hlavu vzhuru,vse je v naprostem poradku.

Luss

Jsem asi nejaka moc otrla, ale take si myslim, ze je to hlavne poza pred kamaradem a ze Vas ve skutecnosti muze mit nade vsechno rad. Jste mladsi nez ja (o 7 let), ale ja bych asi ani v 23 letech takovou malichernost neresila. Dulezite je, zda se o nej da oprit v momentech velkych (tedy velkych!) zivotnich problemu a to asi stejne ted nevite, bez ohledu na to, ze se mozna trochu hloupe o Vas vyjadruje jako o stare. „Moje stara“ je proste takovy hospodsky vyraz. to by me nechalo opravdu v klidu spat. ale jak pisu, mam za sebou jedno dost hrozne partnerstvi, a tohle se mi jevi jako naivni malickost. Je videt, jak jsme kazdy jiny. Ostatni navrhuji promluvit si, rozchod atd. Rekni mu, ze se ti tohle chovani nelibi. Problem bych videla, kdyby pres tvoji nevoli v tom pokracoval, nebo te tim schvalne stval a trapil. Pak je to blb.

mojitek

Nesouhlasim s tim,ze to „vetsina muzu rika“-neni to pravda. S Vasim vekem to samozrejme nema co delat,bohuzel musim ale souhlasit s nazorem,ze Vas pritel si vztahu prilis nevazi,moc od neho necekejte..
Jeste doplnim-to je neco jako kdyz o svem otci mluvite jako o svem
" fotrovi" …tak asi tak

Jahoda

Souhlasím s quentosem. Vašeho vztahu si moc neváží. Zbytečně se netrapte. Chlapi takto mezi sebou hovoří. Mně by se to ale nelíbilo. Určitě s ním ale promluvte. Hodně štěstí!

Klarisa

Bohužel chlapi jsou chlapi asi to maji nějak vsugerované,že to říkají,nakonec je to lepší než kdyby vám říkal ,,nebožka" jak mě můj bývalý manžel,říká mi tak i po rozvodu.asi mu budu říkat ,, nebožáku"to neřešte,jedním uchem tam druhým ven.Nakonec mu to můžete vrátit.

jiri2105

Skus pro zmenu na chvily rikat starej jemu a uvidis ze sam rad uzna ze je lepsi o tobe mluvit jinak:) V nejhorsim mlada, kdyz bys to mela oplacet..

alexandra

No,já si zase myslím,že zklamaná být nemusíte.Má Vás určitě rád a je to proto,že chlapi se v podstatě stydí dát své city najevo,a přece nebude kamarádovi říkat"moje milovaná spí".To by se před ním cítil trapně.A to, že Vy to o něm neříkáte,je hezké,ale věřte,že za pár roků třeba řeknete kamarádce,„ten můj starý mě včera naštval"Výraz stará v tomto případě neznamená,že jste stará,ale že jste vlastně jeho.Jsem už starší,tak mi můžete věřit.V práci mám spoustu mladých kolegyň Vašeho věku,které taky říkají "můj starý“,a nemyslí to zle.Takže mějte dál hezký vztah,a nenechte si ho zkazit takovou prkotinou.Před Váma by to asi neřekl,ale jinak je to úplně normální.I když netvrdím,že správné.

panenka

nic bych si z toho iwetatax nedělala tohle kluci používají při rozhovoru.neznamená to že jsi stará ale že jsi jeho dlouholetá přítelkyně NEBO ZKRÁTKA ŽE JSI JEHO.PROTO SI Z TOHO IWETAX NIC NEDĚLEJ.I MŮJ TO KOLIKRÁT POUŽÍVÁ ROZHOVORU S KLUKAMA

GangstaHelper

Mohu potvrdit, že to říkáme jen tak, s věkem to zas tak moc nesouvisí. Ale hezké to rozhodně není. A pro příště, by si měl dávat pozor, abys ho neslyšela, takže mu to dát dostatečně najevo. Ale žádná hysterie!

afro.minerva

Já bych to nebrala tak tragicky. Obecně se soudí, že se říká o manželce nebo o přítelkyni „stará“ ne z toho důvodu, že by byla stará, ale aby se případně odradili sokové. Takže by jste možná měla být ráda. Váš přítel si vás snaží pojistit a tudíž vás má asi rád.

Nuk nuk

Na jednu stranu je to v podstatě normální. Obrovský počet mužů, ne-li dokonce většina, to prostě pro označení svých partnerek běžně používá, tím spíš v rozhovoru s kamarády.
Chápu Vás, protože mně by to také vadilo, ale můj manžel to kupodivu nepoužívá (tedy alespoň jsem si zatím nevšimla)

Ačkoliv to Váš přítel nemyslí ve zlém, pravdu mají ti, kdo Vám zde tvrdí, že tím zlehčuje Váš vztah.

Zkuste si s ním o tom pohovořit a jasně mu řekněte, že Vám to vadí. Protože ale věřím, že to nemyslí tak špatně, jak to zní, vezměte to s humorem… slibte mu, že když nepřestane, budete ho tak označovat také.

Ještě jednu věc, pokud zjistíte, že to neříká jen tak „z hecu“, ale skutečně si Vás moc neváží (i to je totiž možné), pohrozte mu třeba i rozchodem.

Zuzka78

souhlasím s většinou, chlapi se prostě mezi sebou takhle baví, sice jsem to od manžela nikdy neslyšela, ale vím, že se s kamarády takhle baví. Neřešte to a nic mu nevyčítejte, nestojí to za to, hlavně, jak někteří radí, se s ním nerozcházejte, není to žádný problém na rozchod.

Michal

Já bych se na to díval tak ,že je to terminus technikus,nebo chceteli ustálené rčení.Zkuste se nad to povznést.

johny.bello

Asi by mě to docela mrzelo kdybych tohle slyšela z jeho úst. A byly by 2 řešení:

  1. bych ho schválně nechala ať si vyslechne ode mě i on(zkusit udělat stejnou situaci jako on mně, aby slyšel jak o něm mluvím jako o svém „starém“), pak bych se divila kdyby nějak nereagoval a pokud ne asi je něco špatně
  2. promluvit si o vašem vztahu

bartt13

To se mi velice nelibi je to blbost povidat sve holce stara