Avatar uživatele
Otazník123

Jakou mají obecně vozy značky Hyundai kvalitu?

Máte někdo z touto značkou zkušenosti? Údajně se v posledních letech jejich kvalita a spolehlivost dost zlepšila.

Zajímavá 0 před 1533 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Ano, kvalita se zvyšuje. Řekl bych, že je srovnatelná s evropskými vozy, ale nejsou tak spolehlivé jako např. Toyoty. Vycházím z různých statistik, které se občas v médiích vyskytují. Překvapivě Mercedes na tom moc dobře není. Také existují značné rozdíly mezi různými modely a motorizacemi, takže generalizovat dost dobře nejde.

Upravil/a: Kepler

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
df

Mám poslední model i30, na tachometru teprve 400 km, takže je ještě brzo na posouzení. Kdysi jsem říkal, že bych do Hyundaje nikdy nešel, ale dnes s tím nemám vůbec problém. Mám 1.4 čtyřválec atmosféru, 4× el. okna, 4× kotoučové brzdy, vzadu víceprvková náprava atd.
Co mi trochu vadí, když přidám plyn, tak nemá to okamžitou reakci jako u starších aut. Zdá se mi, že je nějak upravené řízení vstřikování kvůli tomu, aby to nemělo vysoké hodnoty emisí.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

To, že se v průběhu let výrazně zvyšuje spolehlivost můžete říct u naprosto kterékoliv značky včetně Dacia. 4 roky i u tohoto low-cost výrobce představují výrazný technický posun k lepšímu. Takže Hyundai samozřejmě není v tomto obecném trendu výjimkou. S ohledem na různé motorizace ale celkovou spolehlivost a kvalitu nelze zevšeobecňovat a to opět platí u jakéhokoliv výrobce. Má smysl sbírat zkušenosti uživatelů jen konkrétní motorizace a konkrétního modelu o který máte zájem, jinak sbíráte jen bezpředmětné dojmy.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Nevím, ale hodně lidí to čte jako HnujDaj a to taky o něčem vypovídá.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elkon

Mám Hyundai přes dva roky a spokojenost. Na debilní kecy (třeba i tady) nemůžeš dát. Ptej se lidí, kteří s tím jezdí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

Myslím, že úplně normální, srovnatelnou s jinými značkami ve své třídě. Přítelkyně měla Lantru a žádné zvláštní problémy s tím nebyly, vyřazena po havárii ve věku asi 15 let a 290.000 km. Já mám po třiceti letech Škodovek teď taky Hyundai, ale teprve týden, kvalita výborná ale o spolehlivosti nemůžu mluvit. Zkus si počíst na diskuzním fóru https://www.hy­undaiclub.net/ tam se dozvíš spoustu zkušeností skutečných uživatelů s jednotlivými modely.

Doplnění:
Tady je článek, kde popisují stav Hyundai i30 po ujetí 320.000 km.

Zdroj: https://www.ga­raz.cz/clanek/v-jakem-stavu-je-hyundai-i30-1-6-crdi-s-najezdem-320-000-km-21002394

Upravil/a: dubraro

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Kelt: vypovídá to nanejvýš o tom že neumí číst a snaží se být za každou cenu vtipní a zužitkovat objev slovní přesmyčky. Sotva to vypovídá o kvalitách vozu.

před 1533 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek