kurec

Proč v USA mají tak barevné SPZ?

Jedná se pravděpodobně o stát s nejvíce barevnými SPZ na světě

Nejlepší odpověď
annas

Proč? Zkuste uvažovat? Kolik je ve Spojených státech členských států? Takže barvou, symbolem , heslem se vztahují k určitému státu, jehož orgány značku v souladu s právem vydaly.

Např. Na značce státu New York je vyobrazena socha Svobody,na značce Arizony Velký kaňon, Texas si nenechal ujít starty raketoplánu atd.

Grafika je pak doplněna sloganem,který si snad každý zapamatuje a spojí s konkrétním státem americké Unie. New Persey – Stát zahrad /Garden State/, North Carolina – První ve vzduchu /First in Flight/, Luisiana – Ráj sportovců /Sportman’s Pa­radise/, Illinoise – Lincolnova země / Land of Lincoln/, ale existuje také připomínka Udržuj mě krásnou nebo odvážné Famous Potatoes na značce státu Idaho. Ano,Slavné brambory. atd.

http://www.americke-spz.cz/info/stat-obcan-a-amerika/

Více o poznávacích značkách v USA si přečtěte v odkazu

Barevnost
Např.! Vermontské poznávací značky mají často zelené a bílé barevné schéma, zatímco Aljaška dává přednost žluté a modré. Jiné státy a území, například Kalifornie a Virginie , nabízejí jednodušší schémata, často s bílým pozadím a malou dekorací"

https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Vehicle_re­gistration_pla­tes_of_the_Uni­ted_States

Další odpovědi
Edison

Zjednoduším odpověď Annas: Protože MŮŽOU.