georgeso

Mám vůz Hyundai a záruku 5 let, musím mít garanční prohlídky u autorizovaného servisu, nebo stačí neautorizovaný?

Nebo platí v tomto případě jen záruka zákonná, tj. 2 roky?
Děkuji

Nejlepší odpověď
Hans51

Podívejte se do obchodních podmínek, tam jistě odpověď najdete. V případě zákonné záruky musíte využít služeb autorizovaných servisů, takže předpokládám, že tomu tak bude i v případě záruky prodloužené.

Další odpovědi
quizzi

S novým autem nemusíte jezdit na pravidelné prohlídky do autorizovaného servisu. I neznačkový servis totiž dnes může tuto službu zajišťovat, musí ale plnit tři základní podmínky: používat originální náhradní díly, postupovat podle postupů předepsaných výrobcem vozu a prohlídku zapsat do servisní knížky.

mosoj

Garanční prohlídky u autorizovaného servisu jsou podmínkou záruky. Tu záruku si patřičně zaplatíš. Raději bych ty peníze investoval do havarijního pojištění.
Nicméně je řada soukromých automechaniků, kteří mají autorizaci.