Zofkaa

Jakou knihu by si měl každý přečíst?

Nejlepší odpověď
Kelt

To je úplně jedno. Bibli, Korán, Broučci, Brouka Pytlíka. Hlavní je, aby ho ta kniha neodradila a dokázal nalézat hodnoty ukryté v knize.

Další odpovědi
autacek

Kamasutru, je to i s obrázky a navíc to podpoří přežití lidského druhu.

Ametyst

Knížky historika Vlastimila Vondrušky, také knížku Vítězslava Kremlíka Obchodníci se strachem. Výborně píše Dr. Marian Kechlibar- jeho Zapomenuté příběhy a Krvavé levandule jsou skvosty.

Rokio

V naší kultuře Bibli a celosvětově Bohatý táta, chudý táta.

Píšu o Bibli, protože není vhodná jen pro křesťany, ale pro všechny lidi v naší kultuře, protože jsou tam pravidla, která jsou v naší kultuře všeobecně akceptována, morální ponaučení a myslím si, že jsou tam i některé historické události.

annas

Spíš ne žjednu knihu, bych uvedla které knihy. Záleží na věku,, někdy i na náladě, zda chcete znáte něco z historie, ze současnosti atd.

Důležité je, abyste četla knihu, která vás zaujme.

Je dobré zajít do knihovny, kde vám určitě poradí podle zájmu a věku. Každý čtenář má jiný vkus.

Uvedu největší tzv. klenoty světové i české literatury.

1984, G. Orwe, Alchymista, Paulo Coelho, Dekameron, Jméno růže, Umberto Eco , Lolita Nabokov atd.

Z české vybrat dílo od autorů – Kafka, Kundera, Čapek , Hašek , Němcová, Páral, Hrabal atd.

Podívejte se i do archivu
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jake-knihy-by-si-mel-clovek-precist-a-znat

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jakou-cist-knihu

https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaka-je-nejlepsi-kniha-jakou-jste-kdy-cetli

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.