FlAsh_7

Jaké jsou největší chyby při učení?

Nejlepší odpověď
Rokio

Podle mě učení nazpaměť (tzv. šprtání). Existují samozřejmě i vyjímky, mezi které patří různé základní vzorečky a fyzikální a chemické definice.

Další odpovědi
DoTazatel

Nesoustředění se na učení (tok myšlenke úplně jiným směrem) – např. čtení látky, ale naprosté nevnímání toho, co čteme.

Nechuť k učení, žádné odhodlání – težko se učí něco, co se ani učit nechceme, do čeho se nám nechce. Musí tam být alespoň trocha vůle chtít, trocha moticace.

Memorování – bezmyšlenkovitě se učit všehcno zpaměti.

Ty techniky, které zpomalují učení, oddalují ho (třeba i nevědomě), nejsou dost efektivní atd. (v některých případech třeba podtrhávání textu aj.).

Nepřemýšlení (to spadá i do toho memorování).

Nemají přestavu, cíl, plán – toho jak se budou učit, co přesně se budou učit, jak dlouho, třeba i proč a nememají to vůbec naplánované, nemají ani minimální představu.

Další chyby při učení by mohly být např. místo, kde se učíme, okolní zvuky, rušivé elementy, přestávky mezi učením a jejich intervaly, doba (jak celková délka učení, tak fáze dne, ve které se učíme – noc/den, odpoledne, ráno,…), jídlo, námaha přes den – rozložení energie a motivace/vůly přes den, snaha o dokonalost – naučit se všechno — zkrátka, co nejvíc v krátkém čase anebo naopak moc dlouhé učení.

orwell

Já se domnívám, že největší chybou při učení je se vůbec nic nenaučit. Ale to se stává poměrně zřídka. Naštěstí!

Kelt

Pokud přijdeš na to, jak se učit jednoduše, bez námahy a šprtání a dobře si látku zapamatuješ, je to skvělé. Pokud máš takového učitele, je to výborná věc, Když se to nepodaří, tak někde děláš chybu. Ale to nepoznáš hned.