hanny 2

Nejefektivnější způsob učení slovíček.Jaký se vám nejlépe osvědčil?

Nejlepší odpověď
anonym

sešit se slovíčky - česky/anglicky+výsl.

Klasika naučená ze školy zvítězila i v jazykových kurzech. Nejlepší zapamatování? Opakovat, opakovat, opakovat.
Proto jsem kurz pro začátečníky opakovala hned třikrát.

Další odpovědi
zzzzz

jiný způsob a jaký?

Já jsem si je vždy vypsala na papír a ten jsem sebou všude nosila, vždy když byla trocha času, tak jsem papír vytáhla a slovíčka přečetla. Kniha a sešit je na nošení nepraktická, proto tan papír.

briketka10

jiný způsob a jaký?

chodila jsem do kurzu a pod lekcí byla vždy slovíčka a ta jsme se učili doma, psali jsme vždy různá do sešitu česky a pak překládali, potom do učebnice tužkou anglicky doplňovali..
ale moc anglicky neumím..

IK

kartičky č.1 - 1strana česky/2.strana anglicky

Dril se správnou odpovědí.
Kartičky do lesa, doma program na PC
Nejúčinější je když si tvořím na slovíčko sama větu, ale ta musí být jednoduchá protože si moc nevěřím a nechci si zafixovat chyby. Takže nakonec z toho je slovíčko a věta kterou opíši.

Damiana

sešit se slovíčky - česky/anglicky+výsl.

Musím je vidět napsaná, asi zafunguje fotopaměť nebo co, ale rozhodně se mi lépe pamatují. Na střední to nebylo nic moc, ale chodila jsem ještě na anglinu „bokem“, ale na vejšce už jsem měla dost anglicky mluvících přátel, takže to šlo nějak samo.

Heřman

sešit se slovíčky - česky/anglicky+výsl.

A hlavně KRASOPISNĚ (čitelně).

anonym

jiný způsob a jaký?

Každý den si vzít papír a psát pořád dokola slovíčka dokut si to nezapamatuješ

akvidzerp

sešit se slovíčky - česky/anglicky+výsl.

BELA81

kartičky č.1 - 1strana česky/2.strana anglicky

Tento zpúsob je pro mně nej.Před práci např.vařením se kouknu na kartičku a v hlavě si to opakuji.Nebo při procházce či jakékoliv volné chvíli.Tolik slovíček jsem se tak nenaučila při klasickém učebnicovém či sešitovém způsobu učení.