zjentek

Jaké jsou možnosti přechodu na Win 10 zdarma?

Mám PC s licenčním štítkem Win 7 Pro. No a co teď jako? Takže krom tohoto PC mám taky obraz (ISO) Win 10 na flashce, z které na tomto PC asi nabootuji a hned první, co po mě budou nové desítky pochtívat, bude licenční klíč… takže jim dám ten klíč z licenčního štítku Win 7? …??? No jak jinak bych FORMOU ISO OBRAZU upgradoval z Win 7 na Win 10 zdarma, že? Napadá mě JEDINĚ TAKTO. Pak je druhá možnost, kdy mě Win 10 při instalaci upozorní, že neznám-li licenční klíč, mám pokračovat v instalaci bez něj. A pak tedy bude následovat co? Vyžádá si systém po instalaci ten původní klíč sedmiček? Nezkoušel jsem to, nevím… neví někdo zde?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jednak – staň se účastníkem programu „insider“, ale…
Když ještě chvíli vydržíš, tak ti prověřím, jak je to s tím keyem (e-licencí) z toho odkazu, na který ses ptal. Dávám známé dohromady notes – vyčistím od prachu , vyhazuji HDD se Sedmičkami a dám nový SSD, na který ovšem švihnu Desítky. Napadlo mně, že bych prověřil ten odkaz, cos poslal a na který ses ptal. Venkoncem to je téměř za nic cenu, i cigára přijdou dráž. Tož riziko případné ztráty udýchám a zaplatil jsem. Product key pro W10 mám, poslali ho bez potíží (trochu jsem v tom udělal chaos já sám, resp. moje paranoia), ale ještě jsem ho nestačil vyzkoušet (rozebrání, přepastování, vyčištění, instalace OS a programů je práce na celé odpoledne – to dám jen o víkendu, prostě nemám na to čas). Takže tenhle víkend co bude nebo nejpozději příští se do toho pustím a dám vědět, jak to s aktivací dopadlo. Takže vydrž prťka, jestli se ti nechce riskovat a počkej si, jak dopadnu. ;) :)

Každopádně pokud to klapne (tipuji, že ANO), byla by to pro tebe bezva věc, lepší, než laborovat nějaké upgrady či jiné obsírky. Riziko (kdyby to nějak neklaplo) nesu já, tobě stačí jen počkat týden dva, než se k tomu dostanu. ;) :)

Další odpovědi
Schluker

Upgrade ze sedmicek na desitky oficialne neni zdarma jiz 4 roky. Jinak to stale jeste funguje, viz napr.: https://viry.cz/dnes-konci-podpora-windows-7-na-windows-10-lze-prejit-zdarma/

Ja osobne vyresil prechod na desitky jednoduse, koupil jsem si novy ntb.

elkon

Třeba tohle: https://www.chip­.cz/temata/win­dows-10-stale-zdarma-jak-aktualizovat-windows-7-a-8-1/