Jaký Windows je nejlepší na hry?

Windows 7 nebo Windows 10?

Nejlepší odpověď
Roman71

Přijde na to jaké hry..
DirectX 9c ve Windows 7 poskytují poměrně slušnou sadu výkonných knihoven, která je roky osvědčená. Co se týká Windows 10 a DirectX 12, nemám s hraním posledních titulů žádné zkušenosti. Windows 7 se dá brát za de facto stabilní platformu, zatímco Windows 10 stále prochází (a nějakou dobu ještě bude) vnitřními i vnějšími úpravami a opravami.
Důležité ale je, že DirectX není jediný doplněk k systému pro hraní her ve Windows. Existuje ještě OpenGL, které je neméně výkonné a umí také spoustu zajímavých věcí. Pokud chcete vsadit na stabilitu a osvědčené funkce, Windows 7 je dobrá volba. Nicméně, konečná volba je na vás.

Další odpovědi
anonym

Vzhledem k tomu že verzí 10 se microsoft snažil primárně vyžehlit neskutečný průšvih s nepraktickým uživatelským rozhranním verze 8 od které se distancoval i tím, že úplně přeskočil číslovku 9 je verze 10 vlastně jen takovou retrospekcí verze 7 (návratem k verzi 7 s novým jménem), tyto verze jsou si funkčně velmi podobné a rozhodně používáním verze 7 chybu neuděláte. To spíš přechodem na verzi 10 si zaděláte na problémy s některými staršími hrami, které na win 7 fungují bez problému. V případě verze windows 10 rozhodně plati, že spěchat není kam, nepřínáší proti 7 nic zásadního co by stálo za řeč, jen vám navíc bude vnucovat bing a cloudové úložiště microsoftu a to je zřejmě i skutečný důvod proč verze 10 spatřila světlo světa aby se microsoftu skrze bundle začalo na webu trochu dařit.