Vojta Fidra

Můžu upgradovat počítač z Windows 7 na Windows 10, když končí podpora Windows 7?

upgradování z Windows 7 na Windows 10.

Nejlepší odpověď
Edison

14. ledna 2020 skončí podpora systému Windows 7
Platí pro: Windows 7
Životní cyklus podpory Windows 7

Při vydání systému Windows 7 22. října 2009 se společnost Microsoft zavázala u Windows 7 poskytovat podporu produktu po dobu 10 let. Po uplynutí tohoto desetiletého období přestane společnost Microsoft systém Windows 7 podporovat, abychom se mohli zaměřit na podporu novějších technologií a skvělých nových prostředí. Konkrétní datum konce podpory u systému Windows 7 bude 14. leden 2020. Poté už u tohoto produktu nebude dostupná technická podpora a aktualizace softwaru ze služby Windows Update, které pomáhají chránit váš počítač. Společnost Microsoft velmi doporučuje, abyste před lednem 2020 přešli na systém Windows 10 a předešli tak situaci, kdy budete potřebovat využít některé služby nebo možnosti podpory, které už nebudou k dispozici.

Pokud chcete využívat nejnovější možnosti hardwaru, doporučujeme začít používat nový počítač s Windows 10. Alternativní možností je upgrade kompatibilních počítačů se systémem Windows 7 zakoupením a instalací úplné verze softwaru. Další informace najdete v článku Upgrade na Windows 10: časté otázky.

Nabídka bezplatného upgradu na Windows 10 skončila 29. července 2016. Pokud chcete získat Windows 10, budete si buď muset koupit nové zařízení nebo, pokud máte kompatibilní počítač, koupit úplnou verzi softwaru a upgradovat své stávající zařízení. Doporučujeme, abyste neinstalovali Windows 10 na starší zařízení, protože některá zařízení s Windows 7 nejsou kompatibilní s Windows 10 nebo byste pak mohli mít k dispozici méně funkcí.

Zdroj: https://suppor­t.microsoft.com/cs-cz/help/4057281/win­dows-7-support-will-end-on-january-14-2020

Další odpovědi
aliendrone

Pánové se mýlí, pokud je mi známo, tak STÁLE to jde zdarma. (i po roce 2016). Venkoncem jsem zde dával i návod, jak si pořídit W10 ZDARMA a LEGÁLNĚ, ovšem z nějakého nepochopitelného důvodu byla má odpověď smazána. :(

Pokud máš LEGÁLNÍ sedmy, můžeš zkusit třeba tohle: https://www.y­outube.com/wat­ch?v=iAE9lkK0Mx4 Ostatně google ti vyhodí mraky výsledků, jak na to i v dnešní době. :)

Venkoncem nevím proč řešit blbé 3 stovky > https://cz.ur­cdkey.com/micro­soft-windows-10-pro-oem-cd-key-global_1966-20.html a máš klid! ;) :D :D

ivzez

Kvůli konci podpory není nutné měnit operační systém,
Windows 7 budou ještě pár let fungovat (podobně jako XP).

Upgrade z Windows 7 na Windows 10, případně instalace
Windows 10 se zadáním klíče z Windows 7 je ještě možná.
Podmínkou je použít stejný typ OS, jaký máte.

Nebudu ale radit, jak na to, típy (postup) je v internetu.

anonym

Můžeš, ale nebude to zadarmo a vůbec to není nutné, i s ukončenou podporou ten systém bude ještě roky velmi dobře použitelný, je totiž mezi uživateli velmi rozšířený a dokud to tak bude, bude mít velmi dobrou podporu ze všech stran (tvůrců web prohlížečů, antivirových programů atd). I microsoft to s ukončením podpory myslí tradičně stylem „výhružka“ která vůbec nemusí být naplněna. Microsoft běžně ohlašuje ukončení podpory a pak několikrát skutečné ukončení odkládá dokud to lidé používají si prostě nedovolí podporu ukončit, stejně to bylo u XP.

Mc Merkurion

… ne zadarmo: „Nabídka bezplatného upgradu na Windows 10 pomocí aplikace Získání Windows 10 (GWX) skončila 29. července 2016“ … jinak postup a možnosti zde: https://suppor­t.microsoft.com/cs-cz/help/12435/win­dows-10-upgrade-faq …

… aliendrone: pod videem v komentářích je odkaz na článek a v něm je nápsáno, že: „Koho zajímá, jak Win10 legalizovat, tak poradím jedině nákup originální licence“ >>>takže nelegál návod …
… jasně, že je spoustu návodů a způsobů, ale oficielní stanovisko je, že zadara nelze !!!