Avatar uživatele
Zlatý

Jak spustit některý z dnešních moderních prohlížečů na starším systému formou tzv. "virtualizace"?

Konkrétně, pro příklad: Jak spustit poslední Chrom na XPéčkách? (; (; (;

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

pokud má odpověď dávat praktický smysl, začnu tady v diskusi upřesňující otázkou. Kolik máš v počítači operační paměti a jakou verzi systému Windows XP používáš, 32bit nebo 64bit ?


Avatar uživatele
Zlatý

Trochu mi to připomíná otázku "Jak do parního stroje dostat benzínový turbomotor?" - nemá to smysl. Lepší řešení v tvém případě je pořídit nějaké linuxové distro, v Česku přichází v úvahu Ubuntu nebo Mint. Spíš ten Mint. (Až spustí řev linuxáci-uživatelé jiných dister, vzkazuji: "NESERTE!" BFU na vaše kecy z vysoka kálí, nemají chuť se "něco učit", chtějí jen češtinu, pohodlí a především se o nic nestarat. Tak jsou z Widlí uvyklí!)

Systémové požadavky Mintu jsou přijatelné i pro HODNĚ staré archeologické vykopávky (viz system requirements > https://blog.linuxmint.com/… ), nepočítej, že to bude rychlík v minimální konfiguraci, zato máš vše aktuální a především KOMPLETNÍ v základu - včetně torrent klienta a pokud něco potřebuješ extra, SNADNO to lze dososat - a to VŠE LEGÁLNĚ a ZDARMA.

S odlišnostmi si vůbec nemusíš dělat starosti, na tvé úrovni je to úplně šumák - přechod je podobný, asi jako u pipky když přesedlá z benzínového Megana na diesel Oktávku, rozdíly tam jsou, ale prakticky nepodstatné. (jasně, automechanik to vidí jinak, ale ty nejsi automechanik, nýbrž "řidička pipka" - BFU)

Spoustu věcí (aplikací) poznáš (třeba přehrávač médií VLC, Firefox atd.) a umíš s nimi pracovat, prostě nevidím důvod, proč neobětovat 50-100GB diskového prostoru (nebo samostatný disk, i tak budeš mít data [filmy, obrázky atd.] z widláckých partition dostupná - widlácké programy pochopitelně ne) pro festovní instalaci. (ruku na srdce, ty "live distra" jsou jen pro srandu, v reálu k ničemu, zvláště pokud běží z DVD nebo flashky USB 2)

Tohle je podle mne JEDINÉ rozumné řešení, kterak "držet krok s dobou", zachováš si pro případ potřeby XPčka (třeba pro hry či oblíbené programy, se kterými umíš a jsi na ně zvyklý) a když XP s ohledem na stáří něco nezvládnou, žádný problém přebootovat do Mintu.

Na virtualizaci ZAPOMEŇ. :)


Avatar uživatele
Bronzový

No jednoduše. Zkus si třeba virtualizovat Win10 pod XP...

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

ge0rge

JInak mimo tvůj dotaz v podstatě souhlasím s aliendrone. Ostatně jsem ti vyhození XP a nahrazneí linuxovým distrem doporučoval jako nejlepší možné řešení jak se dostat na starém železe k nejnovějším browserům psal už na počátku. Rozhodně souhlasím i s doporučením distra Linux Mint (začátečníkům obecně je vhodné doporučovat jen distra Mint nebo Ubuntu, ostatní distribuce by pro ně byly do začátku jen přítěží). Pro tvůj stroj se hodí mint dokonale protože narozdíl od UBUNTU má 32bitovoud podporu (!) což pro tebe bude asi zásadní aspekt a velmi se windows xp podobá, což je taky super protože přejdeš z jednoho do druhého aniž by ses cokoliv učil. Ovládat se to bude téměř stejně. Takže pokud si to s tou virtualizací rozmyslet, je doporučení linux mintu velmi dobré a optimální řešení. Přitom to není nic těžkého, je to stejně snadné jako instalace windows z dvd disku ...

Avatar uživatele
Zlatý

ge0rge

rada virtualizovat win10 pod winxp je dost bláhová, předpokládá že pro to máš dostatek ram (což nejspíš nemáš) a že používáš 64bitový cpu což s ohledem na to že máš v PC windows XP také ještě nemusí být pravda, do win10 se raději nepouštěj, pokud by to vůbec šlo, bylo by to příliš pomalé a nevhodné pro daný účel. Zkus trochu upřesnit svou HW konfiguraci, především typ CPU a velikost RAM.

Avatar uživatele
Zlatý

cochee

Ale džordži, i bez smajlíku je z odpovědi znát, že si jáára dělá... anál :-)

Avatar uživatele
Zlatý

ge0rge

no já nevím, přišlo mi že to myslí vážně. Ale tak třeba je to jinak.

Avatar uživatele
Zlatý

ge0rge

pokud má odpověď dávat praktický smysl, začnu tady v diskusi upřesňující otázkou. Kolik máš v počítači operační paměti a jakou verzi systému Windows XP používáš, 32bit nebo 64bit ?

 

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1527
Zlatý ge0rge 1274
Zlatý Michal Kole 1199
Zlatý mosoj 1103
Zlatý Hlada 1030
Zlatý led 1007
Zlatý gecco 904
Zlatý www 828
Zlatý badisko 817
Zlatý cochee 745

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.