pepe88

Jaká jsou 12stupňová piva?

Která to jsou?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Rozdělení podle stupňů EPM se už delší dobu nepoužívá. Dnes je to takto:

lehké – dříve sedmička
výčepní – dříve osmička a desítka
ležák – dříve jedenáctka a dvanáctka
speciál – dříve třináctka a více
porter – osmnáctka

Další odpovědi
gecco

Některá pitná (omezeně dle schopností jednotivce) jiná nepitná – neomezeně…
😉

Kepler

Měla by mít vyšší obsah alkoholu a „plnější“ chuť. Ovšem na kvalitu piva má vliv spousta dalších faktorů – použitý chmel, intenzita chmelení, voda, kvalita sladu, doba zrání (ležení), výrobní technologie vůbec.

annas

Chcete ještě věděta, která piva jsou bývalá 12stupňová. .

Pokud vás opravdu zajímají původní názvy piva, projděte si atlas. Je třeba, abyste si rozklikl značku piva. Jedině tak jistíte, v ktterých variantách se pivo vyrábí.

http://www.atlas­piv.cz/?page=hle­dat-pivo

„Dvanáctky“ – např.
Gambrinus, Krušovice, Konrád, Litovel Premium, Pilsner Urquell, Karel IV., Kelt atd.

http://www.atlas­piv.cz/?page=hle­dat-pivo