Nave

Co chutná na pivu?

co Vám chutná na pivu??co Vám na něm chutná??nebo proč z jakých duvodu pijete pivo,?co je na něm vyjmečného,za­jimavého atd?a proč některým lidem chutná a některým ne,čím to je?

doplnění:zajímalo by mě to,tak snad někdo odpovi.když jsem se na to(pár)lidí zeptala na tuto otazku,tak mi to nikdo nevysvětlil.řekli jen:že chutná.
ja osobně pivo nepiji-nechutna mi.

Nejlepší odpověď
kropitko

Pivo jsem začala pít už před léty,když mně pálila žáha. Někdo mi to poradil a zabralo to,nevím co mi na něm chutná. Káždopádně,když už alkohol,tak jedině pivo,po vínu je mi špatně a po kořalce dokonce zvracím. Pro panenku: já bych to u těch žen tak neodsuzovala. Myslím,že je jedno,co za alkohol pije, spíš záleží na tom,jak moc pije.....

Další odpovědi
annas

Já si občas dám skleničku piva kvůli jeho nahořklé chuti. Sice trvalo dlouho, než jsem si na chuť zvykla, ale zjistila jsem, že mně pivo pomáhá při trávení (při mírných žlučníkových potížích). Navíc pivo obsahuje minerály, vitamíny, dokonce pomáhá snižovat váhu, ale jen při množství 1/3 nápoje (pro ženy). Podle doporučení odborníků by muži měli vypít maximálně 1/2 litru piva denně. Jenže málokterý z nich tento limit dodržuje. Jinak u většiny pak vidíme tzv. pivní břicha.

anonym

Není sladké,(to je objev),všechny ty žbrďoly-mám po nich větší žízeň.
Můj pes pivo zbožňoval.Kdybych mu vyhověl pokaždé,když žadonil,byl by z něj za chvilku kořala.

BEAES

Nemůžu říct, že mi chutná, nebo nechutná, prostě si občas po obědě dám tři hlty, popřípadě v létě u grilování, zažene žízeň. Nejlepší je Plzeň.

BENYTA

Komu se poprvé podařilo uvařit pivo,zaslouží Nobelovku.Je to nejlepší nápoj,který znám,a opravdu se nedá popsat,proč někomu chutná a jinému ne.Je to nektar s celou škálou vitamínů skupiny B,zklidnujícím lupulinem z chmelu,prostě mnamka.

sardoska

Jednou jsem se ptala kamarádky, proč pije pivo. Řekla mi, že je toho hodně za málo peněz:-) Mě pivo chutná jen hodně studené a jen asi 3 značky. Vypiju jen malý, protože velký mi zvětrá a pak to můžu vylít. Jinak proti pivu nic nemám, je to národní bohatství a chlouba. Myslím si, že patří k naší tradici.

mosoj

Nejsem pivař a pivo piji jen na žízeń u jídla a jenom asi dvě tři značky a jenom 11 – 12 stupňové.Ostatní značky mně nechutnají to potom raději perlivou vodu. Rozdíl v chutích je obrovský a i ten vyšší obsah alkoholu 4,8 % u 12 stupňového piva je znát na chuti ( k lepšímu).
Zaženu žízeň a pivo mi přestane chutnat. Opít bych se z něho nedokázal ani o to nestojím. Když ale potřebuji zvýšit příjem tekutin ( je horko , potím se, jdu na tůru) pivo nepiji. Piji neslazené perlivé vody ( perlivé mi nevadí).

Pivo je nejlepší iontový nápoj. To Vám potvrdí každý lékař zejména urolog. Nevhodnost pítí piva ženou je nesmysl a je to dáno zakořeněnou představou o některých pivařích, kteří pivo nepijí ale chlemtají. Pokud si vyberete značku, která vám chuťově sedí je to nejlepší nápoj, ale jak je výše tázáno, proti gustu žádný dišputát.

panenka

Já pivo nepiji protože mi nechutná a zdá se mě osobně nevhodné aby žena byla pivo,ale je to každého věc zda si pivo dá či né.

kupkina

pěna, tu sním lžící, a zbytek vyliju

iwetax

Pivo je jedinný alkohol po kterém mi není špatně, ostatní alkohol nepiju. Při pivu vím kdy mám dost.
Proč mi chutná nevím prostě chutná.

oskar

K dobremu jidlu patři dobre pivo.

Džanička

Mě pivo taky chutná,nedokážu vysvětlit co mi na něm chutná,ale prostě mi chutná.Ale ne každé,mám svojí vyhraněnou značku,a jiné nepiji pokud není v nabídce.Mě třeba zase vůbec nechutná víno,už když cítím jeho vůni,tak se mi zvedá žaludek.Každému prostě chutná něco jiného,někomu pivo,víno nebo kořalka,jinému brambory,knedlíky nebo testoviny.Každý jsme z jiného těsta.

Lucimia

Já pivo nepiju, taky mi nechutná, jak je hořké a prostě není pro mě. To já spíš vínko.

ReHu

Vpodstatě piju pouze čistou vodu, ale oběd, pokud to nejsou zrovna ovocné knedlíky, raději zapiju pivem. Na zapití mi stačí cca 2 dcl.
Někdy dostanu chuť i na něco jiného než vodu a na něco nesladkého, takže pivo. Protože ho ale nepiju po litrech, pár třetinek mi stačí, dopřeju si, pokud je, např Plzeň a vždy 12 st.

quentos

chutná mně na něm jeho originální šmak a říz, těžko se to definuje…

elektrikář

Pivo je jedinečná smněs chutí, hořké z chmelu slad z ječmene osvěžující bublinky.Má v sobě mnoho stopových prvků kvasinek a vitamínů.Jako všechno se to nesmí přehánět. Kombinace z knedlo vepřo je vynikající.