Mára.kunta

Jaké jídlo máte v číně nejradši, jaký nesnášíte a jaký byl váš nejotřesnější zážitek z číny?

Já mám nejradši voňavé a křehké kuře nebo osm pokladů v pálivé omáčce, občas si dám hovězí po sečuánsku…vesměs mi to chutná skoro všude, sice některý číny jsou úplně tragický, ale to řešit nebudem. No a co nesnášim a ani jsem to nedožral je kantonstké kuře. I když to vonavé a křehké kuře mi příjde, že se nějak domluvili a všude ho uplně zkazili, dřív dávali víc zeleniny a tak. Ale dřív rozhodně jedno z nejoblíbenějších jídel. Jinak jsem v číně nikdy nic otřesného (kromě pár ostud s kamarády z naší strany) nezažil.
Doplňuji:
Čína není fastfood ale) byl jsem ve všech čínách v okolí Stodůlek a jednou v Uhříněvsi.

Nejlepší odpověď
briketka10

v Číně jsem jako takové nebyla fastfoody nenavštěvuju,
ale v Pardubicích je moc výborná restaurace, tam jsem
jedla perfektní polívku a ty jejich nudle s kuřecím pálivým
masíčkem „to jídlo bylo úchvatné“ a obsluha taky :)
http://ubileho­konicka-pce.cz/

Další odpovědi
gecco

…„čína“ → ´čínská knajpa´ v Česku??
😉
Nesnáším takový ty ´keksíky´ – balený v celofánu nebo igelitu, podlouhlý – nějaký tyčinky, či co…
Chuť to nemá žádnou, barvu podivnou – a děsně blbě se to hryže – skoro se to nedá ukousnout… A nosej to skoro ke každýmu jídlu – akorát k polívce ne…
😁
___
…„a všude ho uplně zkazili“…
Jednak se tě zeptám – kolik čínských restaurací jsi navštívil a kde (vesnice, okresní město, krajské město, metropole, cizina – EU, cizina – svět, Čína…)??
A druhak – uvědomuješ si, že mnohé (netroufám si říct „většina“) čínské restaurace u nás fungují jako

  1. pračka na peníze
  2. ´import´ lidí

???
Tam vůbec nejde o nějakou kvalitu jídla či zachování si klientely…
😉
___
Pokud máš někde v blízkosti fastfood třeba pakistánský – zkus jej…
😉
Doplňuji:
Nejsem takovým znalcem Stodůlek, abych mohl posoudit tamní ´všechny číny´ – ale zkus tuto – http://www.uko­runy.cz/
😉
Velmi pravděpodobně zjistíš, že ty, které jsi navštívil, jsou fastfoody…
😉

arygnoc

„byl jsem ve všech čínách v okolí Stodůlek“

správne „byl jsem ve všech VIETNAMECH v okolí Stodůlek“.

ak by ste spočítal tých pár číňanov žijúcich v čr (cca 3.800), tak by všetci z nich museli pracovať v čínskych reštauráciách v prahe :DDD

no a s vietnamskými reštauráciami je to ako s vietnamskými trhoviskami – nebrať.

;-Q

Doplňuji:
na druhú stranu treba priznať, že v čr (ba ani v prahe) som „v číne“ nebol.
nechcem tvrdiť, že žiadna z tých reštaurácii nie je čínska – berte môj príspevok s nadsádzkou (podobne ako u vietnamcov – nie všetci sú podvodníci, sú medzi nimi i slušní podnikatelia).
ale zasa by som neveril všetkému, čo je na štíte reštaurácie napísané.

iceT

Jedině kachnu s bambusem a vońavými houbami a v Šantovce\Olomouc.
Jednu dobrou asijskou jídelnu zavřeli už před lety a udělali z toho vegetariánský bufet či co a od té doby jsem tam nebyla.Proč zavřeli,netuším,den­ně tam bylo narváno.