Anonym*

Která je největší katastrofa (nemusí být jen přírodní) v ČR za posledních 100 let?

Zdravím.

Pozor na formulaci otázky. Před 100 lety nebyl ČR, ale ČSR.

Nejlepší odpověď
Kepler

Z těch historických je to 40 let vlády komunistů, z těch současných klimatické změny a věci s tím související – sucho, kůrovcová kalamita a mnoho dalšího.

Další odpovědi
ten který je

Česká republika před sto lety ještě nebyla. Vznik ČR započal rokem 1993.
Katastrofou byly povodně 1997 a 2002.V současnosti je to veliké sucho s úbytkem spodních vod a nikým nehlidané státní hranice, které využívají pochybné individua jako průchoďák.

Pepa25

Měřeno počtem obětí:
Druhá světová válka – 350 tis.
oběti komunismu (popravení, zastřelení na hranicích atd.) – min. 700
Výbuch na dole Nelson III (1934) – 144
Železniční nehoda u Stéblové –118
Neštěstí na dole Dukla – 108
Železniční nehoda u Šakvic –103

Bobek 2

Asi budu konvenční a napíšu německou okupaci. Vítězství komunistické totality lze brát jako její následek a pokračování. Podhoubí pro německou okupaci vytvořil německý i český nacionalismus, ale to byl jev spíše ambivalentní, který přinesl hodně dobrého než zlého.

Oprava: v době německé okupace a ještě dlouho potom žádná Česká republika neexistovala. Ta vznikla až federalizací k 1. 1. 1969, dnešní název dostala v roce 1990 a osamostatnila se k 1 .1. 1993. V tom případě bych tedy asi za největší katastrofu v ČR považoval ty povodně 1997 a 2002. V politice a hospodářské kriminalitě se dělo taky ledacos, ale ne zase tak mimořádného.

Edison

Největší katastrofy 20. stol.: Hirošima 45, Černobyl 86, Windows 97.

Oprava díky Dochymu. Jsem myslel na text moc dopředu a vloudila se mi k Černobylu sedmička… Mrška…

Kryšpín

Rok 1938 bratři Itálie, Anglie Francie, rok 1945 Churchill, Rossevelt Stalin, rok 1948 nadšení národa pro soudruha Gottwalda, rok 1968 nadšení národa pro soudruha Dubčeka a jeho mini partu, rok 1970 přídržtaškové a normalizátoři soudruha Husáka a později malá drobnost nejsme jako oni i z komunistů budou dobří podnikatelé a vše vyřeší neviditelná ruka trhu za pomocí tmy.

annas

Ad Bobek,

ověřte si data. Je rozdíl mezi Českou socialistickou republikou jako součást ČSSR a samostatnou ČR od r. 1993.

ttps://ceskaas­lovenskahisto­rie.estranky.cz/clan­ky/nazev-statu-1918–1992.html

Dochy

A jinak co se těch katastrof a neštěstí týče, tak pár by se jich našlo:
povodně
výbuch té muniční fabriky ped pár lety
Nažidla, Studénka, havárie letadla v Praze Suchdole, tuším že máme i nějaký ten výbuch muničního skladu,…

Edison

Hele… oproti tomu, co se děje ve světě, je u nás nebytyčný klídeček… To jen my porád nad něčím mrmláme, frfláme.. hlavně nad pivama… 😁

Dochy

Neříkám že ne, ale když už jsou tématem tuzemské pohromy, tak není třeba tvrdit, že žádné nebyly. Jinak souhlas, ČR je považována za jedno z nejbezpečnějších míst na Zemi.

Dochy

Edisone, když už, tak Černobyl '86

Edison

Jáááj.. Správně.. Jsem si to po sobě nepřečetl a při psaní jsem myslel na následující text… Tak se mi tam vloudila sedmička… Sáááákra… Díky!!

Ametyst

Keplere, u vás neprší?

Kepler

V průběhu roku moc ne. Abych si vyrazil na hřiby, musím vysoko do Beskyd. Už pár let za sebou.

Kepler

V ČR, Edisone, v ČR!

Edison

Win97 se česku nějak vyhnuly??? 😁

Kepler

Otázka zněla na katastrofy JEN v ČR.

Edison

Ó nikolivěk… 😉

Bobek 2

Ach já nepozorný! Píšu německou okupaci, a přitom v té době ještě žádná Česká republika zdaleka neexistovala.

Kepler

Má poznámka patřila Edisonovi!

Bobek 2

Jako správná potrefená husa beru vážně všechny poznámky. 🙂

Edison

Jenže já mám, jako vždy, pravdu! 😁