annas

Věříte vědcům, že pravděpodobnost zániku civilizace je vysoká a že nastane „soudný den“, který promění svět v popel?

Co všechno se podle vás může udát, aby nastala/nenastala apokalypsa?

„Zánik světa je blíž o 30 vteřin. Podle „hodin posledního soudu“ jsme dvě a půl minuty od apokalypsy. Pomyslné „hodiny posledního soudu“ byly posunuty o 30 vteřin."

Jedna z mnoha informací, která se objevila dne 27. 1. 2017 v tisku, ČT, ale i na netu. Dovíte se, kdo „hodiny posledního soudu“ řídí.

https://www.re­flex.cz/clanek/zpra­vy/77315/zanik-sveta-je-bliz-o-30-vterin-podle-hodin-posledniho-soudu-jsme-dve-a-pul-minuty-od-apokalypsy.html

Obrázek http://procpro­to.cz/wp-content/upload­s/konec-sveta1.jpg

Nejlepší odpověď
Drap

To riziko je značné. Kosmické katastrofy, ty neumíme prozatím dost dobře eliminovat. Co se týče nastavení hodin, týká se spíše nebezpečí od nás samotných. Záleží na úhlu pohledu jak se na to díváme. Fakt je, že nacionalismus stále roste, díky současnému vývoji ve světě. Osobně si myslím, že než Trumpovy řeči jsou prozatím daleko menším nebezpečím než třeba Obamovo rozmístění dalších vojáků na poslední chvíli v Pobaltí a ve Středomoří.

Další odpovědi
Kepler

Jistě, to že každá civilizace jednou zanikne, nepovažuju jen za pravděpodobné, ale přímo zákonité. A nemusí to být zrovna apokalypsa biblických rozměrů. Život na Zemi údajně téměř zanikl už několikrát, Slunce je dobrý sluha, ale zlý pán. Domnívám se, že jeho aktivita stojí i za dnešním globálním oteplováním a různé doby změn klimatu jsou i dokumentovány. Skoro nikdo si ale neuvědomuje velmi pravděpodobnou možnost silné sluneční bouře, která se naposledy odehrála někdy v půlce 19. stol. Tehdy byla jediná elektrická zařízení telegrafy. V důsledku indukce proudu ve vodičích vyhořelo mnoho telegrafních stanic. Dovede si někdo představit, jaké důsledky by to mělo dnes? Zničené elektrárny, žádná energie, žádná voda v potrubí, žádné potraviny v obchodech, žádná doprava, ani si vše neumím domyslet. Netvrdím, že by lidstvo přímo vyhynulo, ale většina ano. Přinejmenším by nás to vrhlo o celá staletí zpět a trvalo by velmi dlouho, než by se vše vyřešilo. Jenom doufám, že se to nestane dřív, než umřu.

Nuk nuk

Ty „Hodiny posledního soudu“ jsou spíš než vědecká studie takovým názorným ukazatelem. Analitici, vědci a další osoby je posouvají tam a zpět podle toho, co se ve světě právě děje. V dnešní době se děje hodně negativně vnímaných věcí, z nichž některé jsou skutečně děsivé, proto byly hodiny posunuty kupředu. Už byly ale i doby, kdy se ručička vrátila o něco zpět.Nejsou tedy skutečným ukazatelem toho, kdy nastane konec světa, ale spíš ukazatelem toho, jak špatně na tom svět je.
Nicméně, ano, jednou ten konec nastane. Je otázka nakolik vědci budou schopní ten skutečný odhadnout, nekolik to dokáží určit pomocí svých hodin, ale jednou to přijde.

Roman71

Tato vědecká hypotéza vychází z neustále narůstajícího ničení země. Pokud by toto ničení nebylo v budoucnu ukončeno, potom by pravděpodobně k něčemu podobnému došlo. Další věcí je, že vědeská obec nepočítá s tím, že existuje Tvůrce, který si své dílo lidmi ničit nenechá. Takže, ve finále nebude zničena země, ale ti, kdo ničí zemi (Bible – Zjevení 11:18).

Často se ve spojitosti s hypotetickým zánikem civilizace používá biblický „soudný den“. Bible ale vysvětluje, že tento „soudný den“ je tisícileté období vlády Božího Syna Ježíše Krista, ve kterém budou souzeni obyvatelé země podle nových svitků. V tu dobu už bude po Armagedonu a na zemi budou žít lidé, kteří přežijí závěr systému věcí a spousta dalších Bohem vzkříšených lidí. Země bude podle původního záměru s Boží pomocí přeměněna v ráj tak, jak tomu mělo být už od počátku existence první lidské dvojice, a pozemské obyvatelstvo bude přivedeno k dokonalému nekonečnému životu (1.Mojžíšova 1:28, Jan 3:16,17, Zjevení 21:3,4).

Tolik biblický výklad :)

marci1

Věřím-nevěřím. Je to úplně jedno. Konec může nastat kdykoliv. Snažím se, aby se nic špatného nestalo, ovlivnit vše nemohu, ale stále doufám, že lidé budou mít na konec tolik rozumu, že budou chtít žít. 🙂

mosoj

Ano. Život na Zemi vyhyne. Jenom nikdo nedokáže vypočítat kdy.
Stačí náraz velkého asteroidu, či výbuch supervulkánu, překlopení magnetického pole, nebo zásah Země paprskem gamazáření z RTG hvězdy. Tyto věci se dějí v historii Země periodicky a v kosmickém měřítku velmi přesně.
Podle kosmických měřítek by k něčemu takovému mělo dojít každým „okamžikem“. Problém je v tom, že co je v kosmickém měřítku okamžik, je v lidském měřítku velmi dlouhá doba. Není k tomu třeba brát žádné náboženství a různé filosofické pavědy.
Protože ale nevíme, kde se kosmické měřítko kryje s lidským nelze čas takovéto apokalypsy přesně určit. Jediná jistota je, že se to stane. Může se to stát zítra nebo také za tisíc let. Tisíc let je v kosmickém měřítku velice krátký úsek ale v lidském měřítku velmi dlouhý.

dubraro

To první ano, to druhé ne.

luckykubrt

Tak ono to není jenom podle vědců. Na biblický „Soudný den“ upozorňují především svědkové Jehovovi. Není tam ovšem, že bude Země spálena na popel, ale že budou odstraněni ti, kteří ničí zemi. Anebo ti, kteří ubližují druhým lidem. Podle jednoho vědce to má přijít už za měsíc. Já ač věřící žádnou takovou hrůzu neočekávám. Spíše očekávám, že se lidstvo změní a svět bude lepší. Tedy ne zničení lidské civilizace, ale pouze démonského světa (lidí, kteří odmítají příjmout Jehovovo království nad lidmi).

Zdroj: http://tn.nova­.cz/clanek/zka­za-planety-se-blizi-asteroid-ma-za-mesic-trefit-zemi.html?utm_sou­rce=bleskcz&ut­m_medium=arti­cle_box&utm_cam­paign=detail

dudu

Jsem přesvědčen, že my i všechno kolem nás je součástí jakési velké hry – pokusu nadřazené inteligence. Ta či ON navozuje různé situace a zaznamenává alternativy vývoje. Hra probíhá na X-šachovnicích a vůbec nejde o všeobjímající bytost, nýbrž o nelítostný shluk vysoce inteligentní energie. Pokud bude po zvážení všech souvislostí rozhodnuto pokus ukončit, snad přece jen existuje šance, že vzorek naší civilizace časem poslouží pro další výzkum.

kelley

Kromě toho, co píšou Drap a Keppler – jisté je, že jednoho dne do Země narazí jiné kosmické těleso a bude po všem. Otázka není JESTLI, ale KDY. Zítra to skoro jistě nebude. Ale třeba za tři milióny let. Což je, v kosmickém měřítku, prakticky právě teď 😉

Jiří Bohumil

Otázku, podle mne, dobře rozebral Kepler. Souhlasím od začátku do konce. Je to i můj názor. Co se týče politiky a vlastního zvolení Trumpa v USA, nemám dobrý pocit. Ale nám nezbývá než počkat, jak se celková politická situace ve světě vyvine a jak se „hošánek z USA“ nakonec „vyvrbí“.

hapiky

Doposud zánik civilizací nebo živočišných druhů způsobovaly vnější nebo přírodní síly. V této době poprvé v celé dlouhé historii živočišných druhů na Zemi mohou tuto katastrofu způsobit sami vyvinuvší se „obyvatelé“ Země. To je oproti minulým katastrofám podstatný rozdíl. Proto se toho musíme obávat víc než např. asteroidů. Nejde totiž o náhodnou kolizi, ale destruktivní chování určité skupiny pomatených mozků, kteří si neoprávněně říkají homo sapiens.

Mc Merkurion

… všechno je možný, a je tolik věcí mezi nebem a zemí, ale to neznamená, že si kvůli tomu přestanu užívat života … a co se týče vědců, ty už přišli i na jiná „moudra“, takže vohledně těch hodin jsem v klidu …

Tarzan

Ekonomika nás vede k válce, je to kšeft.

Jukatan

Velmi dobře odpověděl „mosoj“. Je to otázka vteřiny nebo staletí. Pravděpodobnost, že civilizace bude zničena je vysoká. Některé velké sopky to už měli udělat před pár roky. Že vybuchla superhvězda a zahynem na záření gama se dovíme pár setin vteřiny dopředu. Že je silná erupce na slunci se dovíme 15 minut dopředu. Ostatní jako sopky, zemětřesení, srážka s meteorem to budou hodiny nebo roky dopředu. Jediná jistota je, že to jednou bude, ať hodiny ukazují co chtějí.

tobby

Myslím, že největším nebezpečím je severní Korea a Islámský stát – kdyby se dostal k jaderným zbraním. Ty lidi nemají rádi ani sami sebe.

ToshiV

Ano apokalypsa přijde, a to už za několik let. Tento svět již je nakonci své existence..

Rakira

Jen p.Bůh ví, co s námi bude!

vas999

Já bych se tomu ani nedivil. Vždyť tropické Deštné pralesy se kácí jako divé, Rusko okupuje, ISSI páchá arentáty, a ani Trump ke zlepšení nepřispívá.

Jindra B

K oněm jistotám bych ještě přidal zvětšující se slunce, které jednoho nehezkého dne (myslím, že to vypočítali na asi 4 mld let) pohltí všechny vnitřní planety. za dalších pár miliard vybouchne a stane se z něj černá díra. Takže i kdybychom na Zemi přežili vše výše zmíněné, tomuto můžeme jedině utéct jinam.

Lidi cestujte trochu více a sledujte televizi trochu méně. ISIS je jen banda blbců, která jediné co ohrožuje jen blízký východ. I přes ony atentáty žijeme v nejbezpečnější době v historii lidstva. Více lidí v moderním světě než ISIS zabilo už mnoho skupin. Al-Kaida, ETA, IRA… Nemluvě o místních povstaleckých skupinách v nemoderním světě – LRA, Taliban, Maoisté…
90% světa je úplně jedno, kdo je Americkým prezidentem, a jestli se náhodou Rusáci nemontují do vedlejších států trochu moc. Každá válka jednou skončila. Ta nadcházející sice může být trochu krutější vzhledem k současným zbraním, ale furt se dotkne především světových velmocí.
Já se každopádně nestrachuji. Nemá to smysl.

gobls

Zatím každá civilizace a každý politický režim byl založen na ideologii trvalého růstu. A nezpochybnitelný fakt je ten, že v tomto prostoru nikdy nic nemůže růst do nekonečna. Jakýkoliv druh se o to pokusí, brzy tvrdě narazí a velmi rychle začne vymírat. Třeba ne úplně do nuly, ale velmi blízce k ní. Teď jde o to, zda lidstvo narazí na tu přirozenou mez, nebo se ještě dříve zničí světovou válkou a/nebo nějakou technickou či chemickou vymožeností, co se zvrtne v nepředpokládané chování. Tady je problém i v tom, že tyto „vyspělé“ národy se mají až příliš dobře a už roupama neví, co by ještě nechtěli pro svou zábavu. Někdo ale popisoval ještě další zdroj vzniku problému, a to když nějaká civilizace „je na tom příliš dlouho pořád stejně“. Že to vyústí v nějakou násilnou „změnu“.
Podle mě je největší světovou hrozbou USA. Kam se pokusila násilně nacpat svou „demokracii“, tam se z nepříliš dokonale fungujícího státu stal zcela nefungující a tím pádem z něj vynucení emigranti. Celkově ten kapitalistický režim, kdy ocenění není úměrné vlastnímu pracovnímu výkonu a vyhrává ten kdo nejvíc rabuje nebo parazituje, je zhoubný.

Algrekson

ne nevěřím žádný konec světa nebude pokuť budete o tom pořád Básnit a říkát to co už se předpovídá od dob Astéku tak k tomu co nejdříve dojde USA Má k tomu prostředky podívejte se jak USA zatočila s Hirošimou a Nagasaky opravdu pokuť budem chtít konec světa tak si tuhle planetu můžem zničit ledata sami mi lidé

jbstama

Myslí, že ano. Pokud se svět bude vyvíjet tak jak v současnosti, dojdou zdroje, znečistí se oceány, změní se životní prostředí. Vidím to v odpadech, kdy se něco vyrobí a už nikdo neřeší jak to vrátit zpět k užitku./Nepovolil bych vyrábět nic, co není 100 % recyklovatelné a znova k užitku/. Připouštím i možnost střetu s jinou planetou nebo obdobnou přírodní katastrofu. Doufám, že už konečně lidé dostanou rozum, a neskončí to vyhlazovací válkou,

annas

Ad luckykubrt,

biblické i jiné předpovědi či věštby atd. se objevují po celou dobu historie, nejen od Svědků.

Nejsem zastáncem tohoto učení, ale vyjádřil jste se k otázce.

Roman71

Annas, mohu se zeptat?
S tím, co je zapsáno v Bibli a prokazatelně se nám to plní přímo před očima, zjevně také nesouhlasíte, že? (například Matouš 24.kapitola)

annas

Mně nešlo o biblický výklad, ani např. p předpovědi Nostradama, baby Vangy a dalších. O těch vím.

Samozřejmě znám i bibli, nikoliv sice detailně, i když jako poslední jsem studovala ekumenické vydání.

Proto jsem vložila odkaz na článek, kde je uvedený jiný úhel pohledu.

Roman71

Díky za odpověď.

Ekumenické vydání Bible mám také. To byl v podstatě první ucelený překlad, který jsem přečetl. Předtím to bylo vydání NZ v lepené vazbě. Nyní to jsou Bible převážně v elektronické podobě (NBK, Bible21). Mám i pár revidovaných překladů Nového Světa Svatých Písem. Detailní studium, včetně srovnání, rozhodně stojí za to. Tolik má zkušenost.

Kolik takových závěrů už vědci udělali a kolik se jich skutečně naplnilo? Na výsledek si rozhodně počkáme :)