Proč je český národ pořád nespokojený?

Kdysi jste řvali že chcete demokraciji a nadávali na Východ teď tu demokraciji máte ale nadáváte na Západ.Vám se nikdo asi nezavěčí.

a ještě byjsem doplnil:kdysi chtěli houfně emigrovat na západ a s tím mnoho souhlasilo,ale dnes když chtějí ti chudáci z agriky k nám,řevete jako opice.

Nejlepší odpověď
Drap

Odkud máš takové tvrzení? Pokud já vím, tak alespoň část národa je spokojená.

Další odpovědi
Psychotic

Nezavděčí. Ex-komunistické evropské státy mají nejnižší poměr spokojenosti ke kvalitě života na světě. Tvá otázka zní „proč“, ale na to bude těžké odpovědět. Možná je to prostě součást naší kultury. Možná je to závistí vůči západním zemím, které jsou geograficky tak blízko, ale ekonomicky tak daleko.

A možná je to celé iluze, možná jsme stejně spokojení jako jinde, jen nám průměr stahují dolů zarytí komunisté, kteří by chtěli totalitu zpátky. Je jich dost a dost.

marci1

Samozřejmě to nejsou všichni, ale lidé vždy byli, jsou a budou nespokojení. Samozřejmě ani kapitalismus není tím nejideálnějším zřízením, ale něco opravdu 100% ideálního vymyslet ani nelze. Více se myslí na majetek, peníze, existuje tržní hospodářství. Méně se myslí již na duchovní život, meditaci, pohodu, která nám přinese největší spokojenost se životem. Třeba Jan Werich tvrdí: „Já myslím, že civilizace není dobrá, když je bez kultury. Člověk potřebuje ke štěstí a spokojenosti nejenom pohodlí tělesné, ale i duševní. Kultura a civilizace musí jít ruku v ruce.“ Nebo Waldemar Matuška: „Štěstí je trvalá spokojenost“. 🙂
Pokud si uvědomíme, že my jsme ti vyvolení pro život, máme „zdravou rodinu, zdravé děti, vnuky, můžeme si užívat krás přírody, máme kde bydlet, v zimě žijeme v teple a neumíráme hlady, tak mluvím za sebe, ale já jsem spokojená a šťastná. Mrzí mě, že nás ve světě považují za národ nespokojený a hlavně nekulturní. Někteří "nespokojenc“ by se mohli trošku nad tímto tématem zamyslet, ale to už je jen na nich. Nechci nikoho moralizovat. 🙂

eleonnore

Já bych tak negeneralizovala. Ano, mám podobný dojem, když si přečtu internetové diskuze a poslechnu si zejména starší generaci, tedy myslím jedince, kteří vzpomínají na dobu před Sametovou revolucí. Ale vidím třeba mojí 87letou babičku, která má sice ukrajinský původ, a i když se k němu hrdě hlásí, také se o ní dá říct, že je pyšná na to, že žije zde, není válka, má střechu nad hlavou a má co jíst. Má tuhle zemi ráda. To všechno jí k životu stačí a uvědomuje si to. Myslím, že skromnost od takových lidí by se měli ti škarohlídi, o kterých mluvíš, učit.

Chtěla jsem na závěr dodat, že tenhle pohled se liší od různých míst, věku a vzdělání. Ale není to pravda. Pohybuju se mezi vzdělanějšími a mladými lidmi a jsou mezi nimi brblalové, stejně jako zdraví vlastenci pyšní na to, že žijeme v jedné z nejvyspělejších zemi světa. Pak znám spoustu méně vzdělaných lidí a i mezi nimi najdeš jak vlastence, tak brblaly.

V Česku je nespokojenost asi vyšší, ale nemluvila bych o všech. Já se k tomuhle státu a národu hlásím ráda. Miluju ten pocit, když se vrátím z ciziny, byť by to tam bylo sebelepší. Miluju, když v cizině slyším češtinu, cítím vždycky takový zvláštní pocit, skoro jako když něco vyhraješ :D. Tady je prostě doma…

suaeda

Já bych se spíše přikláněl k názoru, že je to naše povrchová skořepina, která zakrývá naše skutečné nitro. Bojíme se přiznat jako národ, že jsme docela v pohodě, protože by nám mohl někdo závidět. Přečetl jsem na internetu hodně článků a názorů od různých cizinců, kteří u nás žijí delší dobu a skoro všichni se shodují, že Češi jsou zachmuření a stále nespokojení. Přiznávají však, že když někoho poznají blíže tak jsme prý zcela opační tj. srdeční a ochotní každému pomoci.

xxx3

A kdo je to ten „národ“? Já nikoho takového neznám. Ale znám řadu lidí – jednotlivců, kteří se liší nejenom vzhledem ale i názory na cokoli.

mosoj

Proč bohatí i ti nemravně bohatí, chtějí stále víc a víc ?

anonym

Já jsem spokojen i s tvojí krásnou češtinou.

ivzez

Nemyslím si, že by nespokojený byl
jenom český národ, ale lidé obecně.

A za sebe bych řekla, že je to dobře.
Co by nás (lidstvo) jinak pohánělo dál?

dudu

Nejspíše proto, že našinci si až příliš navykli letitému a permanentního příkoří. Proto si u nás nadále raději libujeme remcat namísto toho, abychom zavčas zvedli nejen hlas, ale též zadek! Už dnes mám husí kůži při pomyšlení, že okolo roku 2030 se u nás téměř 40% zatím intenzivně využívaných pracantů ocitne zdánlivě k nepotřebě a dokonce snad bude odkázáno na tzv. universální měsíční plat. Není pochyb , že se tato skupina časem podrobí náročné rekvalifikaci a přivolí k patřičnému sebevzdělávání. Podmínky budou k tomu vytvořeny a máme-li ve zmíněné době údajně pracovat cca 15 hodin a tři dny v týdnu, pak se této vize vůbec netřeba obávat, nýbrž se na nadcházející průmyslovou revoluci 4.0 jen těšit.

Šidlo

je to tak aj na slovensku

  • nenávidí šmejdov, lebo mu ubližujú
  • rovnako nenávidí aj civilizovaných ľudí, lebo mu nastavujú zrkadlo

čo s takými ľudmi?

slováci sa doteraz prezentujú, akokeby prežili írsky hladomor, arménsku genocídu a sanfranciské zemetrasenie…hoci nikdy sa im nestal ekvivalent ktorejkoľvek z týchto katastrof.....

resp. opačný postup – opýtajte sa slovincov, prečo sú práve oni v pohode.....

dubraro

Asi k tomu má důvody. Já se mu nedivím.

Kryšpín

Slavný herec Horst Schimanski, měl názor, svět je pěkná zadnice pravá půlka Amerika, levá půlka východ a Evropani jsou uprostřed.

anonym

drape,ano,část,jak píše mosoj?