bolak

Jaká byla vaše první hra na počítači?

Nebo alespon několik těch prvních, na které si pamatujete?

Tak všechny ty hry znám, takže zas takový pamětníci tady nejste. Pořád čekám že přijde někdo s tím, že hrál piškvorky na děrným štítku..

Nejlepší odpověď
briketka10

Ve firmě jsem hrála Prince of persia v DOSU v černobílé verzi.
Rok 1992 přibližně.

Synovcovi se líbila hra Mario hráli jsme ji spolu v TV, když mu
byly asi 3 roky. Měl ji moc rád, moc jsme se u ní nasmáli ještě
trochu šišlal 😁

Další odpovědi
JájsemRaibek

Transport Tycoon – na devadesátosmičkách to šlo, pak ještě jakž takž na xpéčkách, ale tím to haslo. Nepomůže emulátor, prostě nic, takže jen vzpomínky.

jáára

Pong, ještě na Robotronech…

gecco

Sokoban… Ještě na DOSu…
😉

Kepler

Tetrix, resp. Tetris! A to ještě PC nebyly, prodávalo se to jako jednoúčelové hračky. Nedám na něj dopustit, mám ho v PC dodnes a ještě mě neomrzel. Strašně jednoduchý, ale geniální.

carlosbomber

Počítač jsem dostal až v roce 2006. a jako první hry co jsem k tomu dostal bylo Call of duty 2 a to musím říct že hraji dodnes. a Trackmania 2.

led

Krásne časy začiatku 80-tych rokov:
tenis – 1 – 2 čiarky pohybujúce sa zvislo pri bočnom okraji obrazovky televízora odrážajú štvorček, ktorého smer pohybu bol menený uhlom odrazu v závislosti na uhol dopadu. Boli na to ešte jednoúčelové hracie konzoly, pripadne cez zasúvacie karty s napálenými hrami ste si mohli zahrať aj Tetris a podobné štvorčekované hry, tieto hry potom prevzali aj prvé mikropočítače (zo známych výrobcov) od Sinclaira ZX80 s RAM až 1kB – cez Atari (48KB) – Commodore (64kB) až k dnešným moderným hrám vyžadujúcim niekoľko GB.
Praveká história, keď počítače zaberali veľké priestory:
Derné štítky – Piškvorky na dernom štítku sme síce nehrali, ale zato sa na tom štítku krásne robili programy pre pletací stroj Dopleta, svojho času hit slovenských domácích prác.
Derné pásky – Najhoršie bolo, keď sa vám rozvinula takáto niekoľkometrová už naprogramovaná derná páska a veselo sa kotúľala po zemi. Toľko zábavy potom spôsobila pri opatrnom chytaní bežiaceho kotúča a opatrnejšom namotávaní naspäť, že rozohrané piškvorky ostali pekne na štvorčekových papieroch a čakali na svoj čas…

Rakszas

Jsem dostal počítač w roce 2005, tehdy jsem hrál Starship Troopers.

cochee

Tu úplně první si nepamatuju, nepočítám-li tzv. televizní hry jako počítač. Jedna z prvních, na které si pamatuju, byla „Mazogs“ na počítači ZX81 (pak jsem ji hrál i na ZX Spectrum pod názvem Maziacs).

jirka F

Trackmania sunrise extreme ještě teď mám DVD-RAM ke hře ale je tam ochranný systém defence line a s cizího počítače se teď už do hry nedostanu.

Lamalam

Dyna Blaster.

briketka10

Ještě jsem hrála šachy na PC dovezeném z Mnichova
pouze na první stupeň obtížnosti, druhý jsem vždy
prohrála :(

bolak

Kepler: taky mám ještě elektronickou hru 🙂

Kepler

Já už ji v té podobě samozřejmě dávno nemám, ale dá se dodnes stáhnout v mnoha verzích do PC. Myslím, že je to nejpopulárnější hra všech dob.

gecco

Sááákra – na Teris jsem si nevzpomenul…
:-O
Jasně, ta taky…
😉

bolak

jo, sokobana jsem nedávno připomínal svýmu dopravci, když nemohl naskládat balíky do auta, aby si to našel a potrénoval 🙂 ale nevěděl o co jde.. tak sem nad ním kroutil hlavou a říkám „si děláte prdel že neznáte sokoban, dyt to znaj snad všichni..“ a on mě uzemnil: „jo, z vaší generace možná…“ a v tom mě došlo, že už jsem asi starej neboco 🙂 a vlastně něco podobnýho mě řekla nedávno doktorka, když sem za ní šel s tím že asi slepnu nebo co, tak mě koukla na sítnici a říká „všechno je v pořádku“ a říkám a co ty fleky co vidím? a vona: „no, říká se tomu létající mušky…jsou to takový tečky..“ a já jí skočil do řeči: „to nejsou tečky, oni jsou fakt velký, a furt se pohybujou!!! to nejsou žádný ty španělský mušky jak říkáte, to jsou vobrovský mouchy, přímo masařky bych řek, a at kouknu kam kouknu, tak je tam sice asi 10 milisekund delay, ale zase mi tam vlezou, a nejvíc jich je tady na těch pixelech uprostřed a vlevo nahoře!!“ ona mi totiž předtím říkala, že mám syndrom počítačovýho vidění nebo co, tak jsem jí chtěl dát najevo že jí poslouchám, a von se mě vopravdu vobčas klepe vobraz, a vona mi právě na ty mušky řekla: „s tím se nedá nic dělat pane, to je normální, to se ve stáří stává…“ a to mě dostalo 😁

led

Sokoban a tetris nájdete v www.slunecnice.cz