Kepler

Hrajete ještě někdo tetris?

Není to hra pro děti ani dementní dědky, jak by se mohlo zdát. Je sice jednoduchá, ale geniální hra. Dodnes je nejprodávanější hra vůbec, ještě před minecraftem. Přiznám se, že mě dodnes neomrzela. Asi proto, že jsem ještě nedosáhl maxima 1 000 000 bodů, než se hra otočí zpět na nulu. Zatím jen necelých 800 000. Ty dnešní hry s obrovskými nároky na výkon PC a grafiku mi připadají vesměs přiblblé.

Nejlepší odpověď
aliendrone

No, Tetris zrovna ne, ale mám svůj seznam oblíbených arkád pro procvičení postřehu/úsudku, když je třeba „se osvěžit něčím jiným“. Je na něm Blockout, prastará hra z doby DOSu. (a myslím, že je to asi moje první hra na Intel) Je to takvoý „lepší“ Tetris [prostorový]. Běžel na (drž se!!) PC -XT 8088 s 640kB RAM a GIGANTICKÝM HDD o velikosti 20MB s grafikou Hercules se 64 odstíny šedi (jakkoliv sama hra podporuje už „vymakanou“ 16tibarevnou EGA grafiku viz video)!! Jako „pokročilý“ nehraju „flat mode“, ale „3D manii“ (elementy nejsou rovinné placky, ale prostorové, prostě větší jatka). Ostatně obojí uvidíš na odkazu. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=ZpeSH6pbi­o4

Těch zvuků se neděs, jsou pro PC speaker – to byl takový repráček na pípání sys. zvuků PC, k pořádnému zvuku mělo tenkrát PC světelné roky, PC zvuková karta Sound Blaster 1.0 byl ještě v plenkách a stál BALÍK. Hra dnes krásně běží v DosBoxu (emulátor DOSu, to je program, který ve Windows nasimuluje prostředí OS DOS a v tom programu tu hru spouštíš, jen ty zvuky mi nejdou, ale fakt je, že se mi nich nestýská [byly už tehdy děsné oproti zvukům na 8bitech, natož 16bitovým Motorolám], takže sem se to nesnažil řešit.)

Co mi ale dělá starost je to „… ještě jsem nedosáhl 1 000 000 bodů…“
Tak tady BACHA!!! Tohle je nejmarkantnější příznak toho, že „pařbu máš v krvi“!!! (A tím teď nemyslím tvé „standardní“ sexuální orgie, nýbrž orgie HERNÍ! > pařit = usilovně hrát)

Víš, když tě „chytne taková blbinka“ (ruku na srdce, JE to blbinka, jakkoliv půvabná a milovaná), co se asi tak stane, když narazíš na POŘÁDNOU, zajímavou OPRAVDOVOU HRU? Ano, je málo pravděpoobné, že bys na ní narazil a zároveň sám „vykoumal jak na to“ (bez praxe či cizí pomoci, kdo ti poradí – „řekne co a jak“). Je to téměř vyloučené, protože už nemáme tu trpělivost mládí, kdy byl člověk ochotný zkoumat celé hodiny jediný aspekt v tehdy cizím neznámém jazyce.

Ale NENÍ to vyloučeno, tudíž VAROVÁNÍ >>> NEOTEVÍREJ PANDOŘINU SKŘÍŇKU, POKUD NEVÍŠ, CO TO OBNÁŠÍ!!!

Pařmenem (hardcore) se můžeš stát JEN ve 2 životních etapách, v mládí a v pokročilém věku. V druhém případě máš zásadní handicap – TĚŽKO tě od PC/hraní někdo „vypohlavkuje“! A takových, kterým hraní „naplnilo život“ už tu bylo…

Jakkoliv je pravdivý slogan „Kdo si hraje – nezlobí!“ (což by se ti šiklo ;) :D), tak ono to může RADIKÁLNĚ ZMĚNIT tvůj život. Tak asi tak, to ber jako MOC DOBROU radu od někoho, kdo s těmihle věcmi vyrůstal od jejich počátků a svého času hrál na poloprofesionální úrovni. :)

Další odpovědi
dust8

Pamatuji časy kdy jsem měl takový ten přístroj do ruky na kterém běžely jednoduché a to především různé varianty tetrisu. Měl jsem problémy se od toho odtrhnout. To bylo ještě v dobách kdy mi PC nic neříkal a jsem moc rád, že jsem si to zažil a mohl mastit tetris až se z přístroje kouřilo. ;) :D

Docela jsi mě navnadil si to po letech zase zahrát. Snad mě to nestrhne až příliš, protože mám teď dost poviností v realitě, ale tak nějakou tu hodinu raději strávím u stavění kostek do zarovnaných řad, než žít jen v šedé realitě všedních dnů.
Měl jsem moc rád jak se do toho člověk ponořil, tak zapomněl na problémy atd.
Zlaté staré dobré časy.

A vůbec: Než půjdu zalehnout, tak si to ještě připomenu a zahraju tady online:
https://tetris­.com/play-tetris

Proč by ne? Je to zdarma a bez reklam. :P

nyjono

Občas.
Překvapilo mě to i v TV. Jen si musím zyknout na ovládání 🙂
Při vyšší rychlosti je je celkem makačka na pohotovost.

anonym

Myslím že tetris je na dnešní hráče mobilních her už moc složitý … jsou zvyklí na takové ty IDLE KLIKAČKY které se hrají samy a které vás s fanfárou pochválí už jen za to, že jste klepli na tlačítko, kam vám sama hra právě řekla, že máte klepnout 🙂 Asi tak … tetris už je moc náročný. Vyžaduje určitou mozkovou aktivitu… ale možná existuje nějaký idle tetris, který se hraje sám od sebe, ten by populární být mohl.

jáára

V reálu při nakládce kamionu.

vAnEs

já vůbec nevim o co jde

anonym

aliendrone: blockout tetris byl výborný, jediné co by se dnes na něm dalo vylepšit by bylo doplnění prostorového vjemu pro VR headset, což by i výrazně usnadnilo vnímání celé hrací plochy a orientace v ní. Pokud to ještě nikdo neudělal rozhodně by to stálo za to, zřejmě se do toho pustím v rámci testování frameworku A-Frame WebVR, tohle zní jako zajímavý námět 🙂

anonym

ovládání místa padající kostky pohybem hlavy, a rotaci ponechat na ruční gyro controller, to by asi byla ideální kombinace.