Fienir

Jak zbytečně neřešit, co si o mně myslí ostatní, a jak neřešit blbosti?

Jak neřešit, co si o mě myslí druzí?
Jak se přestat bát chovat před ostatními přirozeně?
Jak se přestat bát před ostatními říct svůj názor nebo dělat nějaké činnosti?
Jak přestat řešit blbosti, které stejně nemůžu vyřešit?
Jak se nebát ostatních lidí?
A obecně, jak přestat všechno brát vážně?

Život je dost krátký na to, abych se pořád něčeho bál a nad něčím přemýšlel.

Nejlepší odpověď
annas

Pokud nezvládáte to, co uvádíte, je opravdu dobré navštívit psychologa.

Přečtěte si článek, v němž si řadu věcí ujasníte. Autorka Nikola Šmorancová Šraibová
https://psych­ologie.cz/je-mi-jedno-co-si-myslis/

" Nechtějte za každou cenu, aby vás všichni milovali. Nejde to."

Nedělejte si starosti, co si o vás druzí myslí.
Uvědomte si, že se rozhodujete na základě svého JÁ, hodnot, které uznáváte.

Vy máte přece svá přání, sny, ty nemůže nikdo za vás snít a vytvářet.

Vy jste za svůlj život zodpovědný, za své myšlenky, činy, postoje . Nikdo vám nemá právo určovat, co má dělat.

Přece mluviti stříbro, mlčeti zlato. Když nechcete mluvit, tak dejte najevo, že nasloucháte.

Co považujete za blbosti, nevím, neřešte je. Co nemůžete změnit, je zbytečné nad tím přemýšlet.

Najděte si koníčky, čtěte knihu, choďte na vycházky, na společné akce atd.

Neuvedl jste, kolik je vám roků.

Dalajláma napsal:

„Celý svět je obsažen v tvém vědomí, v tom, jakým způsobem vnímáš skutečnost. Neexistuje žádné dobro ani zlo, je jen pozitivní a negativní. Podmínky a události se utvářejí podle tvého vztahu k nim. Snaž se vždycky pobývat v pozitivní atmosféře, nezatěžuj se negativními emocemi a obavami. V tom je tajemství zdraví, krásy a harmonie.“

Další odpovědi
johana 56

Co si o mně myslí druzí, neřeším. Jenom dobří známí a lidé, na kterých mi záleží, řeknou skutečnou pravdu. I nepříjemnou…
Chovat se přirozeně je základem vědomí být sama sebou. S tím souvisí také rozhodnutí vyjádřit vlastní názor, dělat něco po svém. Pochopitelně s rizikem, že ne všem se takové jednání líbí.
Co nemohu ovlivnit nebo změnit, neřeším. Vážně beru věci důležité a podstatné.
Strach z lidí jsou možná špatné zkušenosti, je lépe na ně zapomenout. Naštěstí je /doufám/ stále většina lidí slušných a tolerantních, bez cílené snahy ubližovat.
Život je nejen příliš krátký, ale také nepředvídatelný. Stojí za to nepromarnit krásné a příjemné okamžiky, nezabývat se malichernostmi.
Hodně věcí je možné naplánovat s předstihem. Nikdy však s jistotou nevím, co přijde v následující vteřině či minutě…

Drap

Pokud to nezvládáš sám, navštiv psychologa. Jedno, dvě sezení a je po problému.

led

Snaž sa žiť tak, aby tvoji potomci sa nemuseli za teba hanbiť. Ži vlastným rozumom, tak aby ťa nie ľudia, ale tvoje činy oslavovali.

magorvkleci

To jsou otázky, které souvisejí s nedostatkem sebeúcty nebo cílevědomosti. Je správné si tyto problémy uvědomit, není správné se ptát „jak přestat“. Musí se odstranit příčina. Věnovat se tomu, v čem jsem dobrý nebo aspoň spokojený. Tím získám sebeúctu = „mít se rád“. A stanovit si nějaké příčetné a měřitelné cíle a směřovat k nim bez ohledu na okolí. Pak tyhle otázky přestanou samy od sebe.

Pokud to zatím nejde, začít s jakoukoli víceméně debilní fyzickou aktivitou, třeba posilovna nebo běh a počkat, co tě během jednoho dvou měsíců napadne. Pokud ani to nejde, je to deprese a zajít rovnou za psychiatrem: psychologové jsou všichni na dlouhé lokty a když už, tak si vybrat psychologa z medicíny, ne z filosofické fakulty.

ivzez

»Život je dost krátký na to,
abych se pořád něčeho bál a nad něčím přemýšlel.«

Přesně tak!
Navíc ti, kterých se „bojíte“, mají nejspíš plnou
hlavu starostí a obav, co si o nich myslíte Vy.

zjentek

Tak tohle bych potřeboval vědět také. Odpověď ti sice nepomůže, ale třeba to tady někdo napíše.

Ad magorvkleci:
Psychiatr je ČISTĚ o medikaci- berličkách. Psychiatrie je tedy dle allopatické medicíny ústavem pro lidi o berlích, kde k nápravě poškození dochází jen zřídkakdy, pokud vůbec! Mýlím-li se… ?

Smackdown

Soustředit mozek na duležité věci co jsou potřeba k životu, nebo ti hrábne.

Fienir

No jo, ale jak se věnovat tomu, v čem jsem dobrý, když v ničem dobrý nejsem. Oproti ostatním jsem ve všem jen horší, takže nemám čím oslnit.

Jednoho člověka v něčem překonávám a najednou se objeví někdo další, kdo mě v té činnosti překoná. A tak je to pořád dokola. Sisyfovská práce.

magorvkleci

2zjentek: Já se v tom nevyznám, je to jen z osobní zkušenosti. Myslím ale, že v depresi, kterou už nelze překonat vůlí, je medikace namístě. Je na doktorovi, aby medikace (=berle) nebyla cílem, ale jen prostředkem, díky kterému vůbec lze opravdovou léčbu zahájit.

zjentek

Já také ne a také je to z osobní zkušenosti. Problém v tvý argumentaci vidím, protože ty psychofarmatika jsou v psychiatrii už tím cílem. Dle školské psychiartie by k žádnému jinému „angažmá“ psychiatra prakticky docházet nemělo, takže mimo jiný z toho vyplívá, že psychiatr má jedno z nejjednodušších a nejpohodlnějších zaměstnání světa, které naopak není vůbec nijak náročné na psychiku. I ta zaměstnání snů, jako jsou údržba nějakýho ostrova a počítání karetek atd. jsou náročnější, než být psychouč. A že je psychiatr totéž co pacient, jen s tím rozdílem, že má klíče od psychiny? No tak takový vzorec samozřejmě platí, protože na psychiatrii chodí relativně zdraví lidé, než uslyší, co jim tam řeknou. Jó placebo je placebo, málo platný. Vidím to tak- psychiatr sedí na teplý židli, kouká přes stůl na debila (debila tady určuje právě strana stolu a židle), ve tváři má takovej ten výraz jako že- jasně, chápu tě, někdy si opře loket o operadlo tý židle a dá si ukázováček ruky na rty, víš co, no a pozornější debil si pak dokonce všimne i toho, že ten lékař by rád negativně vrtěl hlavou, ale nevrtí a debilovi dojde, že vrtět bude, až se za ním zavřou dveře…
Takže, komu tohle pomáhá? Psychiatr z principu pomoct nemůže, tedy by to měl být vysmátý člověk, který NIC NEMUSÍ. Jen ty berle se musí předepsat správně, aby nebyl průser, jenže když se podíváme hlouběji na ty konkrétní farmaceutika v týhle oblasti a na farmaceutiku jako takovou, uvidíme, že ani tam k průseru dojít prakticky nemůže a s přihlédnutím k faktu, že u případnýho soudu by se ze strany žalující strany jednalo o debila, tak je psy-kouč „happy“. Psychiatr tedy nepomůže, nechce, nemusí a NEMŮŽE! Psychiatr pouze rozhodne o osudu debila, pokud ten sám se nějak přizná(na veřejnosti projeví jako debil), ať už dobrovolně, či nedobrovolně a dokonce bude rozhodovat i o debilově zázemí a nejintimnějším soukromí, pokud se jedná o psychiatra soudního, což už samo o sobě objasňuje zákeřnost tohoto zaměstnání a jistou tragičnost ve smyslu jeho bezvýznamnosti. Existují vůbec studie, které by v konkrétních případech (číslech) prokazovaly vliv existence psychiatrie na ochranu zdravé společnosti v ústavním smyslu tý který země? Zeptám se Rokia, ten má všeobecný přehled ;)