zjentek

Jak zajistit syreček proti jeho odéru?

Jak zajistit syrečka!

Mepomáhá několik igelitových pytlíků, nepomáhá zavařeninová sklenice, nepomáhá nic, nic, nic!

Jsou Vánoce, chci vnímat také i vůni jehličí!

Nejlepší odpověď
annas

Je pravda, to je nevýhoda tvarůžků, které jsou jinak zdravé. Pokud je hned nesním, dávám je do ledničky v zavařovací sklenici. Odér se zmírní.

Co doporučují jejich výrobci.

„Olomoucké tvarůžky je nejlepší doma rozbalit a uložit do skleněné nebo porcelánové nádoby. Po té je přikrýt vlhkou látkou a skladovat v tmavé místnosti nebo v chladničce při teplotě 5 až 8 stupňů Celsia. Platí pravidlo, že čím déle zrají, tím jsou lepší.“

http://zakras­nejsivimperk.cz/?p=18669

Další odpovědi
aliendrone

Zavařovací sklenice POMÁHÁ! (osobně ověřeno!) Musíš splnit tyto podmínky:

  1. neporušený okraj sklenice, některé sklenice mohou být s kazem (nerovnost, odprýsknutí v místě kontaktu s víčkem atd.) Zkontrolovat a vybrat dobrou!
  2. nepoškozené víčko (nejlépe NOVÉ nepoužité, stará jsou už „vymačkaná“ a nemusí dobře těsnit) Jestli jsi milovník, tak těch pár kaček za nová víčka STOJÍ, věř mi!
  3. při manipulaci se nedotýkat syrečků a poté víčka či povrchu sklenice – přeneseš případný „únik“ ze syrečků na povrch sklenice a i když to je téměř neviditelné, tak cítit to JE!) Prostě to tam naházej aniž by ses dotkl sklenice, poté si důkladně umyj ruce, aby nebyly cítit a teprve pak sklenici uzavři. Nebo použij chirurgické latexovky, popřípadě úklidové, počítej s tím, že je ale pak vyhodíš ROVNOU do popelnice, aby ti nesmrděly v odpadkovém koši!

Vhodné je skladování za oknem či na balkoně, pokud teplota nepadá pod –5°C v noci (aby na to mohlo Sluníčko, lépe zrají – nwm proč). Při větších mrazech (když je teplota pod nulou i přes den) musí kvůli zrání do lednice!

Alesh

sežrat 🙂

mosoj

Sežrat.

zjentek

An, s tou vlhkou látkou vyzkouším, díky moc za radu! Nevíte, jestli tento proces zafunguje i na romadur?

annas

Jenže tvarůžky nejsou to, co nývaly. Někdo se v minulosti na to ptal, tehdy jsem zjišťovala přímo ve výrobně v Lošticích.

Z rozhodnutí EU museli v Lošticích místo dřevěných sudů pro zrání tvarohu zavést nerezovíé kádě, bohužel, zrání neprobíhá tak, jak má být.

Vím, že dokonce se objevila v kádích plíseň, takže celou dávku museli vyhodit,.

aliendrone

Pokud řádně splníš to, co jsem napsal, funguje to na všechny sýry – včetně toho zrání.

zjentek

Alesh to mně bylo jasné hned, to jsem poradit fakt nepotřeboval.

Potřebuji ale na svátky taky nějaký rezervy.