zjentek

Jak vzniklo slovo?

Odpovědi
Rokio

Od Boha.

Na začátku bylo slovo. To slovo bylo od Boha. A tím slovem je Bůh.

Disraeli

1.„Slovo“ je (vše)slovanský výraz, který má i u jiných Slovanů stejný význam. I ve staroslovanštině je jeho forma"slovo". Vychází (nejspíš) z řeckého a indoevropského „kleuos“, což může znament „hlas“, „křik“, „slyšet“. Anebo to prostě znamená slovo – tj. skupina hlásek mající určitý význam pro popis/označení něčeho, je to jednotka slovní zásoby.
https://www.ptej­teseknihovny.cz/do­tazy/jaka-je-prosim-etymologie-slova-slovo

2. Slova obecně mají původ v abstraktním myšlení. Řeč/slova se vyvinula před několika statisíci lety. Vznikla v důsledku samotného vývoje lidstva jako i jeho myšlení a dorozumívání na pokročilejší úrovni. Původně nejspíš z napodobování jiných zvuků (jako symbolika/popis těchto věcí, jevů). Z hlásek se staly slova (pojmenování pro věci), ze slov věty.

3. Myslel jsi slovo „slovo“, nebo tě zajímá původ prvních slov (vývoje řeči obecně), anebo jsi zapomněl napsat konkrétní slovo, u kterého tě zajímá jeho původ? Tipuji to poslední. :D

zjentek

Disraeli, cé je správně! 🤣

Děkuji (;

Disraeli

Myslel jsem si. 😅