Lgee

Jak vznikají psychopati?

Psychopatů je sice velmi hodně málo, ale jak vlastně vznikají? Přece se nemůžou tím psychopatem už narodit aniž by to nemohly ovlivnit? A nic se přece nemůže narodit bez emocí. Zajímá mě právě to co se v jejich mozku při narození stane že se stanou psychopaty. Snad ten dotaz pochopíte. Je to napsané nesrozumitelně

Odpovědi
da ny

Často se psychopat prostě „narodí“ sporuchou mozku i genetickou.
Je to vlastně „porucha, závada“.
Z někoho se stane.
Genetika je náramně složitá záležitost.
„Kromě poruch osobnosti geneticky a hormonálně podmíněných (vrozených) nebo způsobených úrazem či jiným poškozením mozku existují také změny osobnosti například vlivem citové deprivace v dětství nebo vlivem dlouhodobého stresu nebo mimořádně traumatizujícího zážitku. Tyto psychogenní poruchy mívají odlišnou strukturu než vrozené poruch!“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Psychopatie

orestez

Když se narodím s omezenou funkcí mozku, nebo dokonce s chybějící částí mozku, to lze skenovat na tom přístroji jak tam pacienta zasunou do magnetického tunelu, tak tam je viditelná díra v mozku. V citové oblasti schází vcítění, empatie. Mohu vystudovat VŠ, mé intelektuální schopnosti nejsou nijak dotčeny. Jen mi schází to lidské cítění. Jsem jako pavouk: mohu komunikovat, ovlivňovat lidi, stát se vedoucím a politikem.
Jenže jako psychopat, který jsem od narození, jsem se ještě neprojevoval. Protože až se takový dostane k moci, tak lidi využívá jako nástroj k získání moci.
Lidé jsou jako lopaty nebo stroje.

Nemá tedy opravdové přátele.
Pokud má psychopat partnera, partnerku, nebo žije v manželství, řídí to jako ředitel.
Projevy této neléčitelné diagnózy?

Učí se být vnímavý, empatickým, učí se grimasy.
Takový v lidech, které chce ovládat vzbuzuje často pocit viny. Pocit, že to udělali špatně. Potřebuje druhého izolovat. Takže zakazovat třeba partnerce stýkat se s kamarádkou. Kontrolovat veškeré komunikace, třeba mobil a e-maily.
Dost dobře si pamatuje pár informací které jste mu nechtěně dali a využije je v budoucnu.

Lidská společnost by bez psychoptů buď vymřela, nebo by všichni zemřeli jako mučedníci když nastavují druhou tvář.

Psychopaté, hodně odlišní od běžných sociopatických občanů zastávají vedoucí funkce. Připomínám, že se k nim vyšplhají přes záda svých podřízených, až usednou na stolici chlebodárce. Zástupce ředitele, generál a veterán.
Své podřízené, ač svou práci provádějí poctivě a skvěle, otravují až jsou nuceni odejít s psychickým vyčerpáním.
Sociopaté sice mají své mouchy, ale ti se dokáží zařadit do společnosti a jsou neškodní. Psychopati se zařadit nemohou, protože jim schází právě ta citová oblast.

Každý národ má ve svých politických stranách pár psychopatů.
Jsou ve vojenských službách, jsou to někteří mafiáni. Nejde jim o peníze, ale o moc.

Psychopati jsou skvělými vedoucími, i když trvají na nesmyslných termínech: vyžadují po svých podřízených vysoké pracovní výsledky.
Bývají hybateli rukou svých oveček. Dávají rychlá rozhodnutí. Psychopati se neštítí použít zbraň proti člověku. Jsou
důležitá součást každé lidské společnosti.

Pastor v církvi nebo vrah, nebo ministr vnitra. Jejich schopnost myslet úplně jinak z nich činí skvělé třeba bojovníky se strategií.
Můžu zde zařadit buď omílaného Hytlera nebo vraha který zabil manželku. Stalin tuto diagnózu asi neměl, protože ten byl paranoik.

Jak poznám, že jsem psychopat? Tak třeba, když necítím smutek, žal, radost.

Tento člověk se před zrcadlem učí napodobovat cizí trápení. Většinou bývá popisována poznávacím vzorem přítomnost autonehody, kdy vběhne pod kola auta dítě a jeho matka se nad ním sklání a pláče. A psychopat to pozoruje samozřejmě bez emotivní složky myšlení. Později před zrcadlem zkouší napodobovat obličejem to trápení a smutek.
Nicméně, tito psychopati nejsou ještě jednou nijak postižení v intelektuální oblasti, naopak bývají s vyšším kvocientem.
Jejich předností je čisté (analytické) rozhodování i v těžkých situacích. Jsou schopni okamžitě najít rozhodnutí.
To může znamenat zavolat pomoc, poskytnout pomoc zraněnému, najít vraha, pomstít se mimo zákon, dokáží chránit a nemilosrdně se bít.

Proč by se nikdo nemohl narodit bez emocí? V tom snad spočívá škála všech stvoření na světě.

Psychopatická osobnost a dědičnost.

V rodině, ve které je 1 rodič psychopat, se podle výzkumů, vám doporučuji vyhledat odborné články abych nekecal, tam hrozí pár desítek procent, že dítě bude stejně postiženo.
Ale i kdyby se stalo, že dítěti bude scházet citová oblast, je již ale dáno zkušenostmi, že prožije plnohodnotný život s obrovskou takovou jak bych řekl, vnímavostí, ohleduplností spolu se zodpovědností. Je k tomu termín, to si nevzpomenu.
Ale hlavní je, aby to dítě získávalo v ranním vývoji osobnosti lásku. (Do 3 roku). To je to hlavní, aby tu lásku matky, babičky, sourozenci, pejska prožilo.

dubraro

Je to vývojová porucha.

zjentek

Postačí, když je malinkej človíček ve vývinu a někdo, ke komu má citový pouto, do něj jen tak z plezíru třeba 2× kopne. Myslím, že tohle platí i pro vztah člověk- pes a máme tady psychopata psa, i takto můžou vznikat. Možná to platí i pro papoušky, anebo pro akvarijní rybky, uvidíme, s čím přijde věda ;)

Smackdown

Psychopati jsou bývalí lidé co brali vše přes srdce,dostali stresující šokující událost která byla dlouhodobá a nešlo se ji bránit,rozvod,úmrtí v rodině,ztráta zaměstnání,vál­ka,vojna,atd.p­.s. lidé co neřešili problém s doktorem,a nechali to podepsat na svém zdraví,psychopati mají hodně výhod,jako myšlení v totálním klidu i když třeba už jde o život: Hasiči,Policis­té,doktoři,Ur­na,S.w.a.t. a podobně.