Lgee

Jak je možné, že se k moci dostanou jen psychopati a sociopati?

Nechci tím říct, že to jsou všichni politici, ale z 95% je člověk s mocí psychopat nebo sociopat

Nejlepší odpověď
annas

Jak to víte, že u moci jsou jen psychopati a sociopati? Čím se projevují jejich psyychické poruchy?

Pokud o někom takovém víte, zkuste se zamyslet nad svou otázkou.
Tím, nechci říct, že s názory všech politiků souhlasím, že všechny považují za dokonalé, spíš se někteří považují za nadlidi,. jsou egoističtí , atd.

"Psychopatie má několik významů:

v užším smyslu pouze antisociální (disociální) porucha osobnosti nebo její těžší formy (psychopati Cleckleyova typu[1]) nebo tzv. sociopatii

v širším smyslu zastaralý termín pro dnešní pojem porucha osobnosti obecně, což kromě antisociální poruchy může zahrnovat i lehčí formy, jako například narcistickou, histriónskou, paranoidní, schizoidní, anankastickou, vyhýbavou, závislou nebo hraniční osobnost

v nejširším smyslu jakákoliv duševní porucha, duševní nemoc nebo porucha chování (tento význam v současné době také není obvyklý)" atd.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Psychopatie

Další odpovědi
zjentek

A tak zase to není tak úplně pravidlem, třeba já žádnou moc nemám.

Kryšpín

Psychopat se pozná velmi těžko to není nemoc, ale těžké postižení tak se lidé rodí s postiženým charakterem.
Nemají vyvinutá mozková centra za stud a svědomí.
Když takto nemocný ke korytu se dostane, tak se nemoc rozvinuje.
Jsou převážně vzdělaní, pracovití, charismatičtí jsou hlavně výbornými mistry manipulací a slibů.
Na jaře 2018 označila americká ekonomická společnost Česko jako rozvojovou zemi z důvodů, že stav společnosti nemá s demokraciíí nic společného.

kelley

Vysvětlení třeba zde (MUDr. Radkin Honzák): https://www.flo­wee.cz/clovek/6725-proc-je-zrovna-politika-plna-psychopatu-nemaji-strach-rika-radkin-honzak