Fidel

Jak vzniká svalová křeč? Třeba v lýtku nebo stehnu… Jak jí předcházet a co dělat, když přijde? Co vám pomáhá?

Nejlepší odpověď
annas

Zkuste si přečíst další názory:

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&ci=­&q=k%C5%99e%C4%8De+v+no­hou&sa=Vyhledat#1117

Další odpovědi
Valky

Je to nedostatek kyseliny listové. Takže jíst saláty.. Přítel tohle odmítá, tak buď tobolky, nebo rozpustné magnesium, které já užívám na srovnání tlaku. Užívat jednu rozpustnou tobolku denně a určitě to bude lepší, nejlépe koupit v kombinaci s vitaminem B12 a uvidíte, jak se Vám uleví. Zabraňuje to i „křečím“ před spaním, kdy například cuknete při usínání z pocitu, že padáte. Je to ochrana organismu – uvolňuje to svaly.
Právě nedostatek hořčíku, může být jedna z příčin..
Příčiny svalového spasmu jsou různé, například nedostatečný pitný režim… Já osobně piji denně kolem 5l vody. Je to to nejlepší pro organismus na odplavení toxinů a zabraňuje to u udržování solí v těle a také vám udržuje zdravé ledviny, které nedostatek tekutiny hodně „trápí“…
Pak je to nedostatek minerálů, většinou hořčíku. Kupte si minerálku – nejlepší je magnesia, co se týče minerálních látek, piju minimálně jednu denně.
A pak je to z přetížení svalů, pokud máte práci, kde jste stále na nohou, může to být také jedna z příčin..
Pokud se Vám křeče objevují v noci ve spánku a budí Vás to, je to právě důsledek přetížení svalů – dlouhá chůze, sport nebo stání.
Křeče ale může způsobit i alkohol a nikotin!
Pokud chcete potraviny bohaté na magnesium, tak mezi ně patří například banány, maliny, mandle, hroznové víno, broskve a nebo borůvky.
Pokud máte ale křeče časté, určitě to nezanedbejte, může se jednat i cukrovku!
Určitě to řešte, protože může dojít i ke spasmu nejen kosterních svalů, ale i ke stahům hladké svaloviny (ta se nachází „kolem“ orgánů – například. žaludek, střeva atd..), takže to může být velice nebezpečné…
Přemýšlím, jestli si nevzpomenu ještě na něco, ale nejspíš to bude opravdu vše, co vím… Doufám, že Vám to trochu pomohlo…

pastel.ka

nevím z čeho vzniká, ale lékař mi doporučil magnesium. Když přijde, tak jediné co mi pomůže, tak silně zatížit sval…postavit se…pak okamžitě přechází. Také pomáhá teplo, když křeč, tak namočit do horké vody a ještě zatížit…

coco

Je to náhlé smrštění svalu a příčinou může být např. nedostatek magnesia, kys. listové, nebo namožení či prochladnutí (např. otevřené okénko u jedoucího auta na straně řidiče).
Pokud mě chytne křeč, pomůže propnutí končetiny do maxima s hlubokým nádechem a povolení s výdechem. Asi 2–3*opakovat. Sval se znovu okysličí a prokrví…

Pro Valky: na minerálky v tomto množství bacha, obzvláště ty, co mají hodně soli a železa. Lidově :zanáší se tím „trubky“,takže všeho s mírou. Nebo Mírou?