zvonisek

Z čeho jsou křeče v rukou?

Někdy mám křeče v rukou a nohou, z čeho to může být? Poslední dobou to mívám častěji.

Nejlepší odpověď
dr.luha

Protikřečový prvek je hořčík. Jeho nedostatek může způsobovat dané problémy.

Další odpovědi
Kepler

Křeč konkrétního svalu nebo svalové skupiny může být způsobena nahromaděním kyseliny mléčné při dlouhotrvající námaze. Další možnou příčinou je špatná funkce odpovídajícího nervu (např. při onemocnění páteře).
Více v http://prizna­ky.vitalion.cz/sva­love-krece/
Osobně jsem míval křeče i kvůli dehydrataci organismu, často v noci – lýtko.

ivzez

To je otázka pro lékaře, nikoliv pro laiky.
Na vině sice může být i jenom nedostatek tekutin,
ale zodpovědně to může určit pouze lékař.

mosoj

Někdy má křeč téměř každý.