Avatar uživatele
Damiana

První pomoc při vyraženém dechu?

Jak postupovat, když má někdo tzv. vyražený dech? Nebo co když se to stane mě samotné, co dělat?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? iwetax, Michal Kole, Syd, suaeda, Adri .. před 4485 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kamila44444

Když má člověk vyražený dech, tak se obvykle stává že spadne. Takže leží. Zvedněte osobu- po záda aby se aspoň zohla a poklepat na záda. Tím se pak může nadechnout. Jestli by se to stalo vám, tak nevím jestli by jste to zvládla. Jste totiž jakoby v šoku a snažíte se jen nadechnout.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Vojtěch

„Vyražený dech je reflexní křečí dýchacích svalů vzniklou po nárazu. Stav se obvykle do dvaceti vteřin upraví sám. Při poskytování první pomoci postiženého posadíme, dovolíme jej opřít se rukama o podložku a případně lehce masírujeme jeho nadbřišek. Pouze při neustupující křeči provedeme až několik úderů malíkovou hranou naší ruky mezi lopatky postiženého. Nejsou-li přítomna jiná poranění, stav dále nevyžaduje lékařskou péči.“

Též by asi nebylo od věci zkontrolovat, jestli nemá zapadlý jazyk.

Zdroj: priznaky.vita­lion.cz/kratko­doba-zastava-dechu/

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
SonsyMite

Když jsem se dříve snažil na kole naučit trial, tak jsem neustále padal. Ve více případech to dopadlo vyraženým dechem. S nadechnutím jsem nikdy neměl problém ale ta bolest už byla hoší. Každopádně by se měl raněný snažit co nejdříve záda rozcvičit.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek