JohnCreek

Jak uvolnit zánět středního ucha?

Mám zánět středního ucha, antibiotika skoro dobrána, nejspíš se minula účinkem. Samotný zánět mě nebolí a ani nikdy nebolel, nepotřeboval jsem Brufen… Ale na ucho furt skoro neslyším a je zalehlé. Co mám udělat, aby se to konečně uvolnilo?

Odpovědi
JájsemRaibek

Ucpi si nos a foukni nosem.

dudu

Ucho nahřát soluxem a napařit nohy, poté prsty zmáčknout nos a profouknout přes eustachovu trubici.
Tento postup mně před léty šeptem poradila sestra na ušním poté, co nepomohlo lékařem prováděné profukování a „kukání“.

Kepler

Já bych se babským metodám rozhodně vyhnul, příčinu zánětu neodstraní a hrozí trvalé poškození sluchu. Když ATB nezabrala, zopakoval bych návštěvu lékaře. Rezistence vůči nějakému druhu ATB není dnes nic zvláštního. Jinak si počti zde: https://nemoci­.vitalion.cz/za­net-stredniho-ucha/

mosoj

Teplé obklady jsou špatně. Již dávno se nedoporučují. Antibiotika určitě zabrala, jinak by jsi bolestí nevydržel. Ucho není vyčištěné od hnisu. Je třeba navštívit odborného lékaře, zřejmě bude nutné propíchnutí bubínku!!! Zahráváš si se ztrátou sluchu, či zánětem mozkových plen.

Cenobita

Nic se nedá zkazit pomocí desinfekce peroxidem:

https://www.do­brarada.sk/cla­nok/ako-sa-zbavite-usneho-mazu.html

Když to nepomůže tak to neuškodí. Sám jsem to zkoušel a čistí to dobře. Na konci čištění doporučuji nevytírat žádnou vatičkou, ale nechat vytéct tekutinu na ubrousek a dovnitř nic nestrkat.

PS: odkazů na použití peroxidu do uší je vícero