Wortygen

Zánět zvukovodu. Jak utlumit bolest?

Odpovědi
www

Vlastní zkušenosti jsou nulové, zkus proto zdroj

Zdroj: usi.zdrave.cz/bo­lesti-usi/

Bedy

Doporučím měsíčkovou mast a bylinky na pročištění organismu – bříza, kopřiva, pýr. Prodávají to přímo namíchané buď v lékárnách nebo v čajovnách (Oxalis apod.).
Vyhýbejte se prašnému a příliš vlhkému prostředí.

Kdyby se to nezlepšovalo, dojděte si na ORL, kde si s tím už poradí jinou cestou.

Yamona

Je to už dávno, co jsem v nějaké knize o léčitelství (fakt už netuším , jaká to byla) našla radu, že na bolestli v uchu funguje směs čerstvé vymačkané šťávy z aloe a olivový olej. Aloe buď druh arborescens či vera a olej nejlépe panenský.
Půl kávové lžičky stejným dílem od obojího, nalít do ucha a poležet nějakou dobu tak, aby směs mohla působit. Pak jen zlehka utřít okolo, ne uvnitř. Mám to už podvakrát s úspěchem vyzkoušeno, a pokud náhodou nepomůže, určitě neublíží, obě ingredience jsou naprosto bezpečné.

Reezo

jestliže máš už zánět, tak doporučuji ihned vyhledat lékařskou pomoc. Svépomocí to již nevyléčíš nejspíš. Jestli už to bolí, tak to znamená, že je tam zánět. Ten se tvoří nejčastěji v oblasti bubínku. Jestli, že máš zalehlé ucho a bolí, tak nejspíš máč zánět středního ucha a tady, je už zásah lékaře nevyhnutelný (pokud si chcete zachovat sluch na to ucho)