Mekli

Jak se rychle zbavit „hlenu“?

Ahoj!
Mám takový problém. Mám hlen nahoře v puse u krku. Když se pokusím to nějak vychrchlat ven, dostanu kousek želatiny pevně držící na ztuhlém bodě.
Chci se toho co nejrychleji zbavit, máte někdo nějaký rady, jak v obyčejné české domácnosti najít „lék“?
Doplňuji:
Tak moc děkuju všem za rady, bohužel den poté, co jste poradili jsem odjel na místo bez cibule. Rýma odeznívá, přichází zánět středního ucha, před chvíli potvrzeno od doktorky… tak aspoň nemusím do školy 🙂

Nejlepší odpověď
quentos

Perte do sebe horem dolem čerstvou cibuli. Pak nebudete chvíli roupama vědět, kam s ním, ale o to rychleji bude po pár dnech pryč. Cibule je výborné přírodní antibiotikum a na tyhle věci zabírá obzvlášť zázračně.

Další odpovědi
anonym

Nejez sladkosti, tedy cukr, čokoládu a jiný svinstvo, např. moučné a mléčné výrobky, ty zahleňují bezvadně ale nejez ani slazené ovoce.
Dej si čerstvou kořenovou zeleninu, žádné zelí, kapustu, tepelně zpracované jídlo, udělej si třeba jitrocelový čaj, samotnou vodu.
Co odchrchláš, to vyplivni, ať to nekoluje dál.

Doplňuji:
Já ti vlastně nenapsala to hlavní, co dělám pro uvolnění hlenu, nakrájej najemno cibuli, do toho lžíci medu a nech přes noc, pak tu šťávu po lžičkách jez.

marci1

Hleny se musí zředit a uvolnit dýchací cesty. Pokud nemáš doma inhalátor, uvař si v hrnci vodu, přidej do ní trochu oleje z eukalyptu ( nebo si uvař heřmánek ) a inhaluj páry. Hlavu si přikryj ručníkem a dej si nad hrnec. Toto dělej po dobu několika minut, a to opakovaně třikrát denně.
Pokud by se to nelepšilo, navštiv lékaře, mohlo by se jednat o bakteriální původ zahlenění a lékař by Ti předepsal léky, možná i antibiotika.

da ny

Ambrobene z lékárny (tablety, kapky, sirup¨- pro uvolnění a zkapalnění hlenu tymiánový čaj, průdušková směs – čaj
Někdy se to neobejde bez ATB

Dochy

Samba: Pověra o zahleňujícímmléce už byla dávno vyvrácena. Problémy může mít pár jedinců s alergickými potížemi.

anonym

budem tomu teda říkat „zahušťoování“ 🙂 mléčné výrobky podporují hustotu hlenu, stačí?