Rokio

Jak si představujete dobro (otázka pro duševně nemocné)?

Trestanec moc dobře, že páchá zlo. Naproti tomu šílenec si myslí, že koná třeba i dobro, a proto jsou zavíráni navždy (nebo alespoň k psychiatrovi chodí trvale).

Myslím si, že určit, co je dobré a co nikoliv, je velmi obtížné. Co je pro někoho dobrem, může být pro jiného zlem. Za dobré bych považoval to, co je prospěšné společnosti a ničemu neškodí, nebo alespoň skutek přinese více dobrého než zlého.

Tato otázka cíleně oslovuje lidi s duševní poruchou, a to hlavně tou těžkou (např. schizofrenie, bipolární porucha, těžká deprese, demence, vyšší stupeň mentální retardace apod.). Zajímá mě jejich náhled na tuto filozofickou otázku.

Odpovědi
zjentek

Třeba já vím, co to dobro je. Takže díkybohu nemusím mít žádné fantaskní představy 🤷‍♂️🤷‍♂️🙏

Přeji ti poklidnou noc a sny.

Filip84

Co jsme si říkali o psychiatrických otázkách, kde je máš psát? 👿👿👿

Drap

Přeptej se v léčebně.