Boudyyz616

Jak se zbavit, vyvarovat akné?

Zdravím! Už dlouhou dobu mám akné a ať dělám cokoliv (meju si obličej mýdlem, používám všelijaké přípravky), tak se mi stejně udělájí, ostatní takový problém nemají. Co s tím? Máte nějaký osvědčený způsob jak se toho zbavit?

Nejlepší odpověď
zvonisek

Zajít si k odborníkovi na kožní. Může to mít spoustu důvodů od banalit po vaznou nemoc

Další odpovědi
orwell

Návštěvou lékaře nic nezkazíš, ale obávám se, že žádný kouzelný preparát ti nepředepíše. Jsi-li věkem „náctník“, souvisí to patrně s řáděním hormonů v těle při dospívání a většinou si tím všichni projdou. Někdo to má prostě delší a horší. Tělo se za nějakou dobu vyblbne a postupně to obvykle odezní samo. Zřejmě ti poradí změnu ve stravování (omezení uhlohydrátů atp.). Různé přípravky jako tekuté pudry, bylinné preparáty a další vymoženosti tohoto druhu obvykle moc nepomohou, ale člověk má alespoň pocit, že proti tomu něco dělá. Zkus si sám vysledovat, po čem (strava, alkohol, kuřivo,…) se to zhorší a pokus se tomu vyhnout. Nějakou vážnou nemoc bych v tom neviděl, ale nejsem MUDr. Jen jsem si tím taky kdysi prošel.