Ganymede

Je pravda, že by se při menstruaci neměly barvit vlasy, protože by barva nechytla?

Řikala to mamka, tak nevím, co je na tom pravdy.

Původně
.. neměli barvit vlay …

Nejlepší odpověď
Drap

Je to nesmysl

Další odpovědi
Mc Merkurion

… takovejch blbostí ještě uslyšíš …

Nuk nuk

Vlasy si samozřejmě můžete barvit, kdy chcete, tedy i během menstruace. Zdravotní rizika to žádná nepředstavuje.

Přesněji řečeno, nevím ani, že by se něco takvého o období menstruace tvrdilo. vím, že se barvení vlasů nedoporučuje během těhotenství. Ani tehdy nejde o zdravotní riziko ani pro matku ani pro dítě, ale o hormóny, které mohou ovlivnit intenzitu nebo odstín některých vlasových barev. Obvykle to nebývá tak dramatické,ale když chce těhotná žena obarvit vlasy, kadeřnice to z tohoto důvodu dělají velice nerady.
Během menstruace se hladina některých těch tkzv. „těhotenských“ hormónů zvýší také, ale ani zdaleka ne tolik jako v těhotenství. A i tak záleží i na dalších faktorech hlavně na výběru barvy, u některých druhů na hladině Vašich hormonů vůbec nezáleží. Nejlepší je si přečíst příbalový leták.

marci1

Je to pravda. Barvení vlasů se vyvarujte, když máte zrovna svoji měsíční periodu. Barva v ten čas na vlasy hůře chytá a vlasy se víc vysuší. ☹
https://www.pro­zeny.cz/magazin/kra­sa-a-moda/moje-telo/5292-spravne-nacasujte-sve-krasleni
http://www.tvo­jevlasy.estran­ky.cz/clanky/co-je-a-neni-pravda-o-vlasech_.html

iceT

Totéž se kdysi říkalo o aplikaci trvalé na vlasy i o gelových nehtech v průběhu menses.

Mayi

Žádná rizika to nepředstavuje. Vždyť nám to působí hlavně na vlasy a ne na nějakou jinou část těla. Neumím si představit, že by nám barvení vlasů ovlivnilo třeba nějak játra nebo ledviny. Naprostý nesmysl toto.

Nuk nuk

Mayi: Zdravotní rizika to nepředstavuje žádná. Ledviny, játra ani žádné jiné orgány v těle Vám barvení vlasů skutečně neovlivní a to ani za normálních okolností ani během menstruace. Může se ale stát, že se díky zvýšené hladině hormonů, nedostaví požadovaný odstín barvy.

briketka10

Dochy

Vlasový folikul je tkáň, která obaluje vlas a z níž vlas vyrůstá. Je tvořen vlasovou cibulkou a okolo ní obalenými dvěma vlasovými pochvami. Vlasový folikul je vlastně vchlípenina pokožky. Zespoda se na vlasový folikul připojuje řídké vazivo a je zde také cévní zásobení. V jiné části jsou zase napojeny mazové žlázy a někdy také potní žláza. Asi uprostřed vlasového folikulu je ztluštěnina, na kterou se upíná sval – vzpřimovač chlupu.

To vše je živé.

gecco

No jo, Briketko – ale barvíš si (tedy – pokud 😉 jen tu část vlasu, která je nad pokožkou – smočitelná barvou (vodou, etc…)… A ta už „živá“ není…
Nebo se během menses nemají vlasy ani mýt?
😉
Já nevím, já nemenstruuju – a vlastně ani nemám vlasy…
😉
Ale ani mi nic takového nikdy žádná holka netvrdila…
😉

Dochy

Mně to připadá jako nesmysl. Vzhledem k tomu, že vlas je mrtvá tkáň, netuším jak by jej ty hormony mohli v jeho délce ovlivnit.

Nuk nuk

Ono to v reálu není až tak dramatické, dokonce ani v tom těhotenství ne. Ve většině případů se ta barva chytí. Dámy v mém okolí si i s pupkem vlasy barvily a většinou se to chytlo nenejvýš trochu slaběji. Jen v jednom případě vím, že si dotyčná stěžovala, že se jí barva nechytila. To riziko tam je. Kadeřnice se tomu pochopitelně brání, protože když se barva jako na potvroru právě nechytne nebo vytvoří jiný odstín, tak jim jde o výdělek, že. Během menstruace ty hormony nejsou zase tak silné, ale stát se to může. To víte, u nás žen holt hormóny ovlivňují hodně věcí. Stav vlasů, jejich lesk, barva (i přirozená) do toho patří také.

gecco

Nuknuk – kdyby hormony během cyklu ovlivnovaly pouze „stav vlasů“, byli bychom my, muži, velmi štastní…
😉