MITKEPEK

Můžete mi někdo doporučit bělící pastu na zuby, která skutečně funguje a nestojí tisíce?

Můžete mi někdo doporučit bělící pastu na zuby, která skutečně funguje a nestojí tisíce? K dostání je jich hodně, prakticky každý výrobce má nějakou tu pastičku, v jejímž názvu je slovo „WHITE“, ale ještě jsem se nesetkal s žádnou, která by fungovala..

Nejlepší odpověď
www

Žádná taková neexistuje.
Výchozí barva zubů je dána geneticky, pak tedy stačí jen pravidelná zubní hygiena, pasta nebo soda.
Chemickým bělením si chrup jen poškodíš, stále ale nebudeš mít ty „porcelánové“.

Další odpovědi
Conchus

Ty předch. odpovědi jsou správné. Mně se v poslední době osvědčil Sensodyne. Sice mně tahle pasta zuby úplně nevybělila, ale trochu ano a mám při čistění lepší pocity. Taky si v 75 letech už nemohu moc poroučet a jsem rád, že aspoň nějak vypadám.

Damiana

Bělící pasty, které se prodávají v drogeriích v sobě pochopitelně nemohou mít tak účinné látky jako profi bělidla na zuby z estetické stomatologie. Jen ze zubů při pravidelném čištění trochu odstraní žlutý nebo našedlý nádech (dobré zkušenosti mám se Signalem White Now).
Stomatologické vybělení zubů s peroxidem také nepůsobí nějak závratně. Viděla jsem hodně poškozených sklovin. Vybělení světlem je ještě slabší. Zde záleží na tom jaký odstín zubů máš daný – a jen se odstraní skvrny – vlastně je to takové důkladně vyčištění chrupu. Navíc se pak musíš co nejvíc vyvarovat kolových nápojů, kávy, červeného vína, kouření – všeho co zabarvuje zuby.
Pokud toužíš po hollywoodském úsměvu, jediné řešení jsou fazety, které ti stomatolog nasadí na tvé zuby.