Smackdown

Jak se zbavit samomluvy?

Samomluva a trapasy.

Nejlepší odpověď
annas

Nedá se jednoznačně odpovědět. Otázka je příliš stručná.

Pokud nejde o příznak nějaké dušení choroby, psychologové samomluvu považují za motivaci, ale nemělo by jít o samomluvu negativní.

1. Negativní – pokud jde o negativní myšlenky – to nezvládnu, proč se namáhat atd. – ubližuje

Tuto negativní samomluvu změňte na

2. pozitivní – určitě to zvládnu, za pokus to stojí atd. – posiluje, tedy motivuje.

„V psychologii existuje zákon, který říká, že se nemůžeme ničeho zbavit, aniž to nahradíme něčím jiným“.
http://www.po­ziti.cz/uzivej­te-pozitivni-samomluvy/

Názor na samomluvu

„Pohlížejme tedy s větší shovívavostí na lidi, kteří myslí nahlas. A možná se o to také můžeme pokusit. "Radím to svým studentům, když něco nemohou pochopit: přečtěte si to nahlas. Pomáhá to lépe strukturovat myšlení,“ říká Martine Battová.

Ale pozor: samomluva je intimní záležitost, odhalujeme v ní své skryté myšlenky."

Zdroj: http://magazin­.eurozpravy.cz/192907-trpite-samomluvou-muze-jit-o-priznak-zavazne-dusevni-nemoci/

Netuším, jaké trapasy vám ze samomluvy vznikají, jedině, že vyjádříte své skryté myšlenky, které byste neměl vyslovit, protože mohou ublížit. Zda mluvíte třeba doma nebo v autobuse, kde jsou lidé.

Takže to, co vám probíhá v hlavě, nevyslovujete. ale „přebírejte“ si v duchu. – nahraďte jedno druhým.

Určtiě není samomluvá špatná, pokud si v hlavě třídíte myšlenky, uvědomíte si, co jste udělal špatně, tudíž jde o sebekritiku.

Další odpovědi
ahold

Taky si někdy něco povím. Ale nevadí mi to, protože si vždycky ráda pokecám s inteligentním člověkem. 😁

Drap

Nemluvit sám se sebou.

anonym

Kamarád to má taky. Docela mu pomohlo, když se rozešel se starou a přestal pít.

da ny

„… poslední výzkum ale ukázal překvapivou věc. Lidé, kteří hovoří sami k sobě, jsou inteligentnější než ostatní.“

Zdroj: http://veda-a-technika.euroz­pravy.cz/veda/208993-mluvite-sami-se-sebou-podle-vedcu-jde-o-zavazny-priznak-ostatni-vam-ale-mohou-zavidet/

„Hlasitá samomluva odpovídá potřebě soustředit pozornost a koncentrovat se,“ uvádí profesorka psychologie z Lorrainské univerzity Martine Battová. „Projevuje se od dětství. …“
https://zpravy­.tiscali.cz/sa­momluva-muze-byt-i-znakem-silenstvi-ale-umi-nam-pomahat-299358
Na veřejnosti a mezi lidmi se bude třeba „ohlídat“, samomluvu provozovat raději o samotě 😁

zjentek

Nauč se bavit se zvířátkem, třeba s pejskem!