Jan Ouhrabka

Jak se stvořil vesmír?

Vesmír se musel nějak stvořit ale jak?
Je možné že na to nikdo neodpoví?

Odpovědi
Beer4Real

Stvořil se Velkým třeskem.
Víc nepotřebuješ vědět.

talka

Jak se stvořil vesmír? Nijak! Stvořil ho Bůh všemohpocí!
Dokud věda nedokáže vysvětlit původ prahmoty, z které vybuchl „velký třesk" a jakým impulzem – zbývá pouze věřit ve „stvoření všehomíra". (I Dr Grygar!) Kde se vzaly tak dokonalé přírodní zákony? (Jaký „parlament" je ustanovil?) A tak rozmanitá příroda na Zemi (od nejmenších bakterií až po největší živočichy, nádherně zbarvení tvorové pod vodou, na zemi i ve vzduchu) a celý Vesmír (nakloněná osa zemská způsobuje střídání ročních období)? Vlastně mnoho vesmírů! (A pouze na jedné malé Zemi byl stvořen Adam?) Vše vzniklo jen vývojem? (Darwinismus – kreacionismus?) Vývojem z housenky a kukly vznikne nádherný motýl? Kde se vzaly geny, instinkty, emoce … A co složitý lidský mozek – dosud nenapodobený? To, co kdysi snad stvořil Bůh, dnes pracně zkoumají vědci a určují stáří až do miliard let.„Největší záhadou je -proč vůbec cokoli existuje."
Doplňuji:
Bůh je cosi jako permanentní všudypřítomná prapodstata světa, která mu dává smysluplný směr. Souhra okolností umožňující život je natolik jedinečná, že nemůže jít o náhodu. Evoluce je jakousi metodou stvoření.

Agneta

Tak tady ti na to asi nikdo neodpoví. Na takovou otázku je potřeba velký kalibr, jako třeba mně :DDD
Je to jen fyzikální otázka, poměrně jednoduchá, ale ne pro současnou fyziku. Do 50 let se to ale už bude vědět (až se rozhodnu to publikovat). Jen si představ, že bych to už teď vyzvonila, to nejde :DDD

MK44

To, že Vám na to dnes nikdo neodpoví, není možné – nýbrž je to jisté! Ledaže za odpověď vezmete nějakou vymyšlenou konstrukci, která vychází z nevědomosti. Některé takové se tváří vznešeně a mravně. Na odpověď vycházející z poznání si budete muset počkat, až lidstvo takového poznání dosáhne. Nechávám stranou, zda se mu to kdy podaří. Do té doby jsou všechno jen teorie vycházející s aktuální úrovně poznání. Netřeba je brát za bernou minci – zítra můžou teleskopy (apod.) něco objevit a v teoriích to bude třeba zohlednit.

abendsbrot23

Na to přesně neodpoví nikdo, protože při vzniku Vesmíru nikdo neexistoval.

Lgee

Na tuto otazku je nemozne odpovedet ve vyssim slova smyslu. Pokud se prokaze ze tento vesmir vznikl treba nejakym atomem predchoziho vesmiru nebo bohem tak furt se nedopovi ta nejzakladnejsi otazka, jak vzniklo to prvni z ceho nasledne vznikl vesmir pokud ho stvoril tedy buh on musel taky nejak vzniknout tezko mohl neco vytvorit kdyz nic neexistovalo at je mocny jak chce.

pepe88

Jsme v Metrixu…pust si film metrix a pochopis.

Agneta

Talka >>> vítám Vás v astronomickém klubu ! Váš text mně téměř nutí zavčas zasáhnout, než bude zase upálen Giodano Bruno.:DDD
Samozřrejmě že ho stvořil všemohoucí, a má jich na stole hned několik-v ořechových skořábkách(Haw­king):D
Nakloněná zemská osa je „nehoda“, ale jen malá, dalo se s tím počítat a už nevadí. Spíš se ptej, co rozkývanou osu zase srovnalo. V posledních 1 000 000 let hrozilo nebezpečí zničení života. Doby ledové, nebo rychlé střídání zimy a léta 4× ročně…to byly už apokalyptické problémy nutící se zamyslet : chceš vůbec ten život – aby se vyvíjel?-takhle to každopádně dál nepůjde, nejdřív srovnat – ustálit zemskou osu, a zajistit stabilitu. A to platí momentálně ve vědeckém světě jako zázrak ! Ta poslední doba ledová už byla jen procházkou po rajské zahradě! Tak potud si rozumíme…
+++
Ale „stvořen Adam“? To je hříšné tvrzení a urážka Stvořitele, po kterém my bádáme, který je neustále hledán.

Agneta

Mnoho náboženství uráží Stvořitele ! Některá ale ne ! „Křesťanství“ je ale „odpadní voda“, která nadělala více škody než užitku. Bůh musí být hledán především jinak a jinde, než to dělají „křesťani"s jejich "Kristem“. To jsou mi už mnohem sympatičtější a opravdovější Židé, ale ta „křesťanská“ sekta si ani neví s mnohým židovským rady. Nehodlám rozepisovat…né, že bych tu problematiku neznala : DDD