dudu

Kde je pravda?

Podle vědců se vesmír sestívá asi z 5% viditelné hmoty a energie, ale podstatou je temná energie a hmota.
Je tedy nám známý vesmír „odpadem“ nebo zázračnou substancí nám nepochopeného procesu?
Energetické částečky /struny/ rezonují a vytvářejí prazáklad atomů.
Kdo je rozeznívá a podle jakých a kým napsaných not?
Není prosím popis vědců o našem vesmíru něco jako trapné popisování podoby temné místmnosti, když spatřili jen její zcela nepatrnou výměru??
Doplňuji:
Děkuji, ale nesouhlasím. Rozumem jsme byli obdařeni proto abychom se nejen ptali, ale též pochybovali. Nelze akceptovat servilní výkon cizí vůle nebo zvůle. Existují signály, že jsou lidstvu mj. tajena fakta týkající se nejen chápání času , ale také o pojetí hmoty a prostoru.
Byť nám dnes třeba není souzeno prohlédnout, ale jsme povinni k tomu alespoň provokovat. To se plně vztahuje i na naše církevní přestavitele, kteří po revoluci promarnili velikou šanci pozitivně ovlivnit naši zvlčilou společnost a zcela chápu Svatého otce, že důkladně zvažuje osobnost, která může být potencionální protiváhou marasmu našich politiků.

Nejlepší odpověď
mojitek

Temna energie udrzuje hvezdy a planety pohromade v galaxijich.The­ologie nevyresi vubec nic-jeji predstavitele uz po staleti udrzovali sve „ovecky“ v nevedomosti a strachu.Nejvice valek v cele historii cloveka (i dnes )bylo a je vedeno „ve jmenu boha“ ! Kdybychom nemeli o ruznych vecech premyslet,tak jeste ted lezeme po stromech a nase „placata“ planeta je stredem vsehomira. Reknu Vam to takhle : svou vlastni planetu Zemi mame probadanou jenom z necelych 2(slovy dvou) procent.Ani nase vlastni telo jsme dodnes zdaleka nedokazali prozkoumat,jeho pochody,proc a jakto,viz cinnost mozku,atd. Kdepak,clovek se musi ptat,musi pochybovat,musi badat.O sobe,zemi a potazmo celem vesmiru nevime zatim zhola nic.
LOGIC : kecy od Grygara o trpaslicich ? :o)
Nevim,jestli se aspon trosku zajimas o vesmir apod,tak bys mel vedet,ze to neni nejakej vypotek pana J.Grygara,prece :o) To,ze se zaniku sami priblizujeme to je fakt,ale i tu nasi malou Zemi mame probadanou
z pouhopouhych 2 % ,natoz abysme vedeli neco o vesmiru co je tam,jak to tam je a proc atd. ale jsou tam urcite zakonitosti,struk­tury a mezi jine patri i trpaslici,su­pernovy,cerne diry,cerví diry,temna hmota a temna energie,atd atd.

Další odpovědi
Fermi

Vědci skutečně znají podstatu pouze asi 4% hmoty ve vesmíru, která je atomární povahy. Zbytek (asi čtvrtina) je temná hmota, která je pravděpodobně tvořena exotickými částicemi (axiony, wimpsy, …). Temná hmota je téměř určitě tvořena také neutriny – velmi lehké částice se zanedbatelným účinným průřezem. Příspěvek neutrin je však odhadován na pouhá 2%. O povaze temné energie se neví prakticky nic. Měla by to být vlastnost časoprostoru jako takového a jedinou představitelnou odpověď dává bránová teorie. Temná energie je příčinnou zrychlené expanze našeho vesmíru. Temná hmota je pozorována pouze na základě svého gravitačního působení při otáčení galaxií. Doporučuji další informace na následujícím odkazu.

Zdroj: www.aldebaran.cz/

afro.minerva

Dost filozofické. Možná by vám na toto mohla odpovědět teologie. Často jsem se na podobné otázky ptala sama sebe. A to už od dětství. Ne těmito slovy, ale vlastně na obdobné věci. Potom jsem pochopila, že jsou otázky, které ve skutečnosti člověku nepřísluší. Vědci ať si bádají, ale co z toho má obyčejný člověk? Nic. Jenom nějaké kusé informace, které ve skutečnosti nedávají dohromady žádný smysl. Viz teorie matematických katalizátorů… Takže nejdůležitější je náš kousek vesmíru, kde momentálně žijeme my sami. My jsme také částí hvězd. A také to, co tady na Zemi vykonáme a co po sobě zanecháme. To je můj názor.

Logik

Chovej se důstojně a neplácej nesmysly. Ty teorie které na nás stále někdo valí nesmíš brát vážně. Planeta Země chladne zvnitra a než zjistíš jak nebezpečná jsou tepelná čerpadla a geotermální zdroje, tak nám umrznou nohy. Buď rád že už nikdo nepodporuje ty kecy Grygara o trpaslících a neřeš něco zbytečného. Lidstvo vyhyne a jde jen oddálit tento jev. Zatím vyhynutí přibližujeme.

anonym

Bůh který stvořil vše co vidiš tak stvořil také Celý Vesmír aA To co fyzickým vnímáním vidíš a citíš je také Vytvořeno jen Jím, vnímáš svými smysly ale také svojí Duší která té z Boži Milosti Udržuje naživu.Ve chvíli kdy zemře tvé fyzické tělo vyjde tvá Duše A tak to budeš skutečné Ty a staneš se duchovní Bytostí A setkáš se se svým Stvořitelem.Kup si Bibli od Pastora Fleka která vyšla nedávno protože je nejvíce srozumitelná a Její Překlad je Z BIBLE KRALICKé.NEKUPUJ SI v žádném případě Bibli Ekumenickou protože to překládali Katolíci a je dost Nepřesná.Zěhnam ti V Moci A Jménu Pána Ježíše Krista Svatého Syna Božího,Který i za tebe Z Lásky k tobě Zemřel Na Kříži Aby jsi S Ním a V Něm mněla život Věčný A Poznala Boží Pravdu-Která Tě NA Věky Vysvobodí.

Zdroj: Písmo Svaté.